Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 24.11.2017, godz. 13:52. Autor: Karolina Wólczyńska

Karol Butryn: Nasi przeciwnicy to kompletna ekipa z bardzo szerokim składem.

Na siatkarski mecz roku kupiło bilety wielu fanów katowickiej siatkówki. Licznie przybyli też kibice ZAKSY Kędzierzyn – Koźle, która rozgromiła gospodarzy, zapisując na swoim koncie  kolejne 3 punkty i wzmacniając swoją pozycję w tabeli. Mistrzowie Polski utrzymują ośmiopunktową przewagę nad obecnie drugą drużyną rozgrywek – PGE Skrą Bełchatów. Po tej dotkliwej przegranej głos zabrał zawodnik GKS-u Katowice, Karol Butryn.

Dziś ZAKSA zabiera ze sobą 3 punkty ze Spodka. Czuliście się dobrze przygotowani do tego meczu?

Byliśmy dobrze przygotowani. Nie wyszła nam kwestia realizacji naszych założeń i właściwie gry w siatkówkę, bo dzisiaj wyglądaliśmy, jakbyśmy spotkali się pierwszy raz podczas okresu przygotowawczego i wyszli na boisko z marszu, by zdobywać punkty w starciu z mistrzem Polski. Nie tak to miało wyglądać. To spotkanie było naszym najsłabszym w sezonie do tej pory, ale nie ma co ukrywać, Kędzierzyn też zagrał swoje.

Popełnialiście dużo błędów indywidualnych, nie uniknęliście też kłopotów komunikacyjnych na parkiecie. To była główna przyczyna porażki?

Musimy popełniać mniej podobnych błędów, pracować nad każdym elementem, by takie mecze nie przytrafiały nam się w przyszłości. Niemoc z takimi zespołami jak ZAKSA stawia nas już w złej pozycji. Nasi przeciwnicy to kompletna ekipa z bardzo szerokim składem. Chłopaki dzisiaj wykorzystali naszą słabszą dyspozycję w stu procentach. Dziś ewidentnie zabrakło nam koncentracji i zachowania zimnej krwi. Każda kolejna piłka stracona z naszej strony powodowała nową falę błędów. Chcemy grać punkt za punkt, więc nie ma opcji, że rozpamiętujemy poprzednie nieudane akcje. Chociaż to jest trudna umiejętność i dziś nam zupełnie się nie powiodła.

Jak na gorąco ocenisz swoją grę?

Niestety chyba tak, jak było widać na parkiecie. Ale to nie tylko ja grałem źle, cały zespół miał „doła”. Nie zagraliśmy na swoim poziomie i dziś to ZAKSA Kędzierzyn – Koźle cieszy się ze zwycięstwa i wzmacnia swoją pozycję lidera.

Dziś trener Piotr Gruszka nie potrafił do końca znaleźć optymalnego składu, dużo było rotacji na boisku.

Tak, trener wiele dziś zmieniał. Jak jeden, drugi, trzeci zawodnik popełnia błąd, to trzeba szukać jakiegoś rozwiązania w postaci np. zmienników, a nóż uda się drużynie wrócić do gry. Niestety dzisiejsze zmiany też dużo nie pomogły i przegrywamy.

Podczas tej 10-minutowej przerwy bardzo długo byliście w szatni. Co trener Wam mówił?

Analizowaliśmy naszą grę tak na szybko. Trener mówił nam, co było źle i jest do poprawy, udzielił nam paru wskazówek, ale jak widać to nie wystarczyło dzisiaj na świetnie dysponowany klub z Kędzierzyna.

Przegrywacie drugi mecz z rzędu, przed Wami kolejni wymagający przeciwnicy. Jakie są nastroje w drużynie teraz?

Musimy się przede wszystkim odbudować. Jesteśmy tymi porażkami wystarczająco zmotywowani. W sobotę zagramy u siebie, we własnej hali w Szopienicach. Wyjdziemy na pewno w pełni zmobilizowani, by zdobyć trzy punkty w starciu z Zawierciem.

Myślisz, że takie krótkie przerwy między kolejnymi rozgrywkami działają na Was korzystnie czy wręcz przeciwnie?

Czy między meczami były dwa tygodnie przerwy czy trzy dni, nie miało to dla nas większego znaczenia, nie wpływało to naszą grę – ani nie pomagało, ani nie przeszkadzało. Ja uważam, że to lepiej, że gramy już w sobotę, szybko możemy się zresetować po tak dotkliwej porażce.

Mecz GKS-u Katowice z Aluronem Virtu Wartą Zawiecie odbędzie się w sobotę o 18:30.