Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 08.01.2018, godz. 15:12. Autor: Karolina Wólczyńska

Jakub Ziobrowski: Przyjechaliśmy tu po pełną pulę punktów

W ostatniej kolejce Plusligi GKS Katowice podejmował u siebie zespół z Radomia. Po siedmiu porażkach z rzędu zawodnikom Piotra Gruszki udało się przerwać tę złą passę i wygrać z podopiecznymi Roberta Prygla. Gospodarze ostatecznie zwyciężyli 3:1. Trzy punkty zostały w Katowicach, a siatkarze Cerrad Czarnych Radom wrócili do domu bez zdobyczy punktowej. Po tym spotkaniu Gieksa uplasowała się na dziesiątej pozycji w tabeli, a radomianie spadli na dwunaste miejsce. MVP spotkania został Maciej Fijałek, rozgrywający gospodarzy. Po meczu udało nam się przeprowadzić krótki wywiad z atakującym gości – Jakubem Ziobrowskim.

Niestety dzisiejsza rywalizacja kończy się nie powodzeniem i Nowy Rok zaczynacie falstartem.

Na pewno przyjechaliśmy tu po pełną pulę punktów i chcieliśmy się zrewanżować Katowicom za poprzedni mecz rozgrywany w naszej hali, w którym wygrali znacząco. Niestety dzisiaj wynik jest taki sam, przegrywamy to spotkanie 3:1. Myślę jednak, że były szanse by rywalizacja zakończyła się dopiero po tie-break’u. Do stanu 18:18 w każdej partii była zacięta rywalizacja, ale pod koniec seta i pierwszego, i drugiego traciliśmy koncentrację i Gieksa odchodziła nam na parę punktów. W trzecim secie utrzymaliśmy tę przewagę i szala zwycięstwa przechyliła się na naszą korzyść, a czwarta partia wyglądała podobnie do dwóch początkowych. Może uciekło nam to skupienie i roztrwoniliśmy wypracowaną przez nas przewagę. Ostatecznie musieliśmy uznać wyższość ekipy gospodarzy.

GKS Katowice nie daje Wam teraz szans w porównaniu do poprzedniego sezonu, w którym raz wygraliście z nimi 3:0 w hali w Szopienicach.

Dzisiaj mogliśmy te sety wygrać, co przełożyłoby się na wygraną. Mieliśmy swoje szanse, lecz ich nie wykorzystaliśmy ich. Teraz skupiamy się na kolejnym meczu z Będzinem, który będziemy rozgrywać w piątek i na pewno będziemy się chcieli zrehabilitować za odniesione dotychczas porażki.

Zagracie u siebie, więc to może być dodatkowym wzmocnieniem dla Was.

Tak, na pewno, na pewno. Z drugiej strony wiadomym jest, że Będzin też nie przyjedzie i nie położy się przed nami. Z całą pewnością zapowiada się ostra walka o te ligowe punkty. Będziemy grać do końca i nie oddamy naszego terenu łatwo. Będziemy zdeterminowani, by wygrać ten nadchodzący mecz.

To może porozmawiajmy teraz o Waszym kolejnym przeciwniku. MKS Będzin prezentuje ostatnio wysoki poziom. Wygrali z Olsztynem i Jastrzębskim Węglem.

Tak, to taka niepozorna ekipa. Nie można podchodzić do tego, że Będzin jest za nami w tabeli, więc teoretycznie to my powinniśmy wygrać. Ta drużyna w każdej chwili może odpalić i na pewno nasze nastawienie do nich będzie takie jak do każdego innego rywala, czyli z pełną koncentracją i z szacunkiem do przeciwnika.

Nie wiem, czy podchwyciliście informacje podawane podczas meczu, ale dzisiejszy dzień był pełen niespodzianek – Resovia przegrała z Kielcami, Jastrzębie męczyło się z Bielskiem.

Ooo. To może to nasze dzisiejsze spotkanie w Katowicach będzie też rozpatrywane w kategorii niespodzianki. Mam nadzieję, że też jest zaliczany do tego. Nie zawsze się, prawda, wygrywa. Nie zawsze te lepsze na papierze zespoły zwyciężają tych teoretycznie słabszych. Także no, nie ma na to recepty i może się zdarzyć, że lepsza drużyna ma gorszy dzień, a ta słabsza dostaje wiatr w żagle jak np. Kielce w meczu z Rzeszowem.

Czyli to taki wypadek przy pracy?

Mam nadzieję, że jak to nazwałaś, był to taki wypadek przy pracy. Natomiast my musimy jak najszybciej zapomnieć o tym meczu, ponieważ runda rewanżowa dopiero się zaczęła i daleko do końca sezonu. Na tym meczu świat się nie zawali, a my będziemy walczyć w piątek, by wrócić do naszej spokojnej gry i piąć się w plusligowej tabeli.

Po drugiej stronie siatki Wasz były kolega Emanuel Kohut zagrał świetnie na środku.

Tak, zazwyczaj jest tak, że zawodnik dodatkowo mobilizuje się, gdy gra przeciwko swojemu byłemu klubowi. Ta determinacja jest o wiele wyższa niż normalnie podczas każdego kolejnego meczu. Nie dziwi mnie to, że Emanuel zagrał dzisiaj niezłe zawody. Myślę, że taka jest kolej rzeczy, to zupełnie normalne, że każdy z nas chce się pokazać z jak najlepszej strony przed swoimi byłymi pracodawcami czy kolegami z drużyny.

A jak ocenisz swoją grę dzisiaj? Gra w ataku spoczywa na Twoich barkach.

Tak, Michał Filip jest wciąż kontuzjowany, więc nie może nas wspomóc w ataku… Znaczy, co ja mogę w sumie powiedzieć o swojej grze? Nie mi oceniać, jak grałem. Na pewno za dużo błędów własnych, ale nad tym będę pracować. Postaram się je wyeliminować w przyszłości.

W kolejnym spotkaniu zawodnicy Cerrad Czarnych Radom podejmą MKS Będzin (piątek, godz. 18:00), a GKS Katowice zmierzy się z Łuczniczką Bydgoszcz (sobota, godz. 16:00).

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka