Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 27.08.2017, godz. 17:45. Autor: Renata Folta

Jakub Peszko: Przed nami nowy sezon, nowe nadzieje i chęć poprawy wyniku z zeszłego sezonu.

To Twój trzeci sezon w barwach MKS-u Będzin.

Tak, to dla mnie już trzeci sezon i trzecia prezentacja. Już się przyzwyczaiłem, że co roku spotykamy się tutaj z kibicami, którzy później przychodzą do nas na mecze. Dzięki temu, że tu z nimi jesteśmy to chcemy ich też zachęcić, aby wspierali nas w nowym sezonie. 

To czwarty sezon klubu w PlusLidze, a Ty jesteś w klubie od drugiego sezonu.

Dołączyłem do zespołu w sezonie 2015/16, oprócz mnie najdłużej jest jeszcze trener, który objął naszą drużynę w styczniu 2016. Cieszy mnie, że dla klubu jestem wartościowym zawodnikiem. 

Został trzon drużyny z poprzedniego sezonu i dołączyło do Was kilku nowych zawodników. Czy już udało Wam się zintegrować z nowymi zawodnikami?

Jeszcze powoli się docieramy, bo to nie jest tak łatwo wszystko zbudować. Najważniejsze, że trzon drużyny z poprzedniego sezonu został zachowany. Czekamy jeszcze na dwóch zawodników – Rafę i Jonah, aż skończą reprezentacyjne obowiązki, i wtedy będziemy już w komplecie. Jak będziemy już w komplecie, to będziemy mogli w końcu mówić o naszym zgraniu się na boisku i poza nim.  Przed nami nowy sezon, nowe nadzieje i chęć poprawy wyniku z zeszłego sezonu.

Na Twojej pozycji jest duża konkurencja. Czy chciałbyś znaleźć się w wyjściowej szóstce?

Chciałbym być podstawowym zawodnikiem, i wychodzić w pierwszej szóstce. Będę się starał. Chce udowodnić sobie i innym, że jestem wartościowym zawodnikiem. Mam nadzieję, że w tym sezonie ominął mnie i pozostałych kolegów kontuzje. Niestety w najważniejszej części poprzedniego sezonu przez kontuzję wypadłem z obiegu, a później było mało czasu i był problem abym wrócił na właściwe tory. Wróciłem praktycznie na ostatnie dwie kolejki. Mam nadzieje, że w tym roku zdrowie będzie dopisywało, a resztę gdzieś wypracujemy na treningach i każdy z nas będzie potrzebny.

Jaki jest Twój cel na kolejny sezon?

Chciałbym aby był najlepszy z tych poprzednich. W każdym spotkaniu w którym będę grał, chcę wypaść jak najlepiej. Wiem na czym stoję, nad czym muszę pracować. Kończy mi się kontrakt i mam tą świadomość, że gram o swoją przyszłość.

Wiecie już nad czym musicie pracować, aby wyeliminować błędy z poprzedniego sezonu?

Na pewno musimy wyeliminować nasze przestoje, zwłaszcza przeciwko drużynom, które są w naszym zasięgu. Tego zabrakło w tamtym sezonie. Przegraliśmy dwa razy z Bydgoszczą, w dwu-meczu zdobyliśmy tylko 1 punkt, gdzie Bydgoszcz w tabeli była trzy pozycje za nami. Najważniejsze to grać równo i stabilnie z tymi którzy są w naszym zasięgu. Wiadomo że te drużyny na pozycjach 1-5 zapewne będą odstawały, i z nimi mogą być różne mecze. Chociaż w mojej opinii w porównaniu do tego co było w zeszłym sezonie, to liga się bardzo wyrównała. Przed nami nowy sezon, nowe nadzieje, i chcemy poprawić wynik z zeszłego sezonu.

Myślę, że przy stabilnej grze możecie wygrać z każdym, jak np. w spotkaniu ze Skrą u siebie, gdy prowadziliście 2:1, ale ostatecznie przegraliście. Czego zabrakło?

W końcówce zabrakło tego cwaniactwa, gdzie po 20-tym punkcie Skra zaczęła grać, a my stanęliśmy. Wszystko było po naszej stronie i w naszej garści. Wypuściliśmy tą wygraną. Z perspektywy czasu żałowaliśmy, że straciliśmy 2- punkty, bo była szansa, aby ze Skrą wygrać za 3 punkty.

Od zakończenia sezonu minęło już kilka miesięcy. Jak je spędziłeś?

Aktywnie. Zaraz po zakończeniu sezonu grałem w Akademickich Mistrzostwach Polski w Opolu, później wróciłem i grałem w Akademickich Mistrzostwach Europy w Rzeszowie, tak więc dużo było tego grania. Co do wyjazdów to w maju wybrałem się ze swoją dziewczyną na majówkę do Hiszpanii na Costa Brava. Po powrocie aż do początku lipca byłem w dyspozycji treningowej, ale od 2 lipca zrobiłem sobie miesiąc wakacji. Pod koniec lipca ze znajomymi wyskoczyliśmy na 10 dni do Tunezji. Były to super wakacje – jak na razie jedne z najlepszych. 

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Polska

  Liga Narodów

  3:0 25:20, 25:18, 25:21
  Korea Południowa

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka