Zdj. Artur Grabski
Opublikowano 02.03.2018, godz. 17:16. Autor: Karolina Wólczyńska

Jakub Kochanowski: Aktualnie mam drobne problemy z barkiem

W zeszłą sobotę na południu Polski zmierzyły się dwa silne zespoły, wciąż liczące się w walce o medale. Jastrzębski Węgiel podejmował Indykpol AZS Olsztyn. Gospodarze, jak i przyjezdni rozpoczęli mecz z wysokiego „c”. Oba zespoły biły się o każdy punkt, a o zwycięstwie w secie decydowała już sama zacięta końcówka. Jednak to olsztynianie musieli uznać wyższosć swoich rywali, przegrywając 34:36. W kolejnych partiach nie było już tak kolorowo, a gospodarze zdominowali boisko przed dziesięciominutową przerwą. Niespodziewanie mecz zakończył się w trzech setach. (36:34, 25:20, 26:24). Po meczu oddaliśmy głos środkowemu gości – Jakubowi Kochanowskiemu – reprezentantowi Polski, mistrzowi świata i Europy juniorów.

Co się wydarzyło w końcówce pierwszej partii? Wydawało się, że macie wszystko pod kontrolą.

Mieliśmy wszystko pod kontrolą, ale zrobiliśmy za dużo błędów w ataku na koniec pierwszego seta. Jastrzębianie nas dogonili, a już po 30. punkcie doszło do kontrowersyjnej akcji. Każdy, kto oglądał mecz, widział tę sytuację, więc nie będę jej powtarzał. W każdym razie sędziowie rozstrzygnęli tę sporną akcję na naszą niekorzyść. Jaka była prawda? Tyle jest prawd, ile opinii, więc nie zamierzam się wypowiadać w tej kwestii. No i tyle. Przygaszeni słabym otwarciem meczu, już nie wróciliśmy do dobrej gry.

Ciężko Wam się gra na wyjazdach. Czym to jest spowodowane?

Niestety my też tego nie wiemy. Gdybyśmy jednak znali odpowiedź na to pytanie, próbowalibyśmy jakoś temu przeciwdziałać. Natomiast faktem jest, że na wyjazdach gra nie układa się do końca tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Staramy się nad tym pracować. Jak widać – z różnym skutkiem. U siebie gramy dużo swobodniej.

Dzisiaj Paweł Woicki nie korzystał za bardzo z Twojej obecności na boisku.

Zgadza się. Ja aktualnie mam drobne problemy z barkiem. Nie mogę powiedzieć: poważne problemy. Jeżeli mogę wystąpić w meczu, to nie są to zbyt znaczące problemy. Na pewno jest to uciążliwe. Przed meczem założyliśmy sobie, że Paweł i ja będziemy oszczędzać mój bark, dlatego nasz rozgrywający przenosił grę na innych zawodników. Uważam, że z całkiem niezłym skutkiem. Przez pierwsze dwa sety nasza taktyka dawała efekty – jastrzębianie nie mogli się w tym połapać, bardzo często atakowaliśmy na pojedynczym bloku, choć z różnym skutkiem. Wydaje mi się, że to było kluczem do zwycięstwa gospodarzy.

Przed Wami kolejny trudny przeciwnik – Asseco Resovia Rzeszów.

Właściwie spotkania z tymi drużynami – Jastrzębie, Resovia, Trefl – to będą mecze decydujące o ostatecznym udziale drużyn w fazie play-off. Jeden mecz już mamy z głowy – nie wywieźliśmy żadnych punktów. Teraz trzeba się skupić na tych dwóch następnych spotkaniach. Musimy się skoncentrować i zdobyć jeszcze punkty z tymi silnymi zespołami, najlepiej wygrać je za trzy. Jeżeli tym drużynom nie zrobimy żadnej szkody, to może być bardzo ciężko zakwalifikować się do play-off.