Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 22.01.2018, godz. 20:56. Autor: Renata Folta

Jakub Bednaruk – W każdym spotkaniu które jest przed nami musimy szukać punktów

Po sobotnim spotkaniu siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz wyjechali z Sosnowca bez punktu. Mimo iż, w drugim secie doprowadzili do wyrównania, to jednak musieli przełknąć gorycz porażki. Na 18 spotkań to była już 14 – ta porażka i drużyna w tabeli zajmują 14- miejsce z 15. punktami. Dla drużyny Jakuba Bednaruka było to spotkanie o pełną pule punktów.

MKS Będzin – Łuczniczka Bydgoszcz 3:1 (25:23, 16:25, 25:19, 25:23)

Panie Trenerze po meczu został niedosyt, żal czy złość?

W ogólnym rozrachunku byliśmy słabszym zespołem. Przegraliśmy 3:1. Jeżeli w pierwszym secie potrafiliśmy doprowadzić do stanu 25:23, dobić w drugim, to tak powinien ten mecz wyglądać, a my podaliśmy rękę i Będzin ją wziął i wykorzystał. Był to bardzo ważny mecz i zdajemy sobie z tego sprawę, że trzeba w kolejnym spotkaniu odrobić te 3 punkty. Zresztą w każdym spotkaniu, które jest przed nami musimy szukać, szukać wszędzie tych punktów i nieważne czy jest to spotkanie z Będzinem czy też z Zaksą. Bo każdy jeden punkt jest istotny.

Schodziliście na 10 minutową przerwę doprowadzając do stanu 1:1 i co się stało w kolejnych setach?

Właśnie tego nie rozumiem. Bo jeśli gramy wszystko co nam się zgadza w drugim secie, wychodzimy na czwartego seta i przegrywamy 6:1, po trzech głupotach, no to ja nie jestem w stanie tego zrozumieć. Mamy trzy razy piłkę dokładnie przyjętą a nie potrafimy wyprowadzić ataku – to zespół z Będzina zaczął się nakręcać. Na tej małej hali gdzie to echo się roznosi, jak zespół wpadnie w ten wysoki rytm to będzie grał.  Dlatego trzeba przydusić  już na samym początku a my mieliśmy zespół, który się przestraszył. No niestety w pewnym sensie znowu podaliśmy rękę.