Opublikowano 16.08.2016, godz. 0:37. Autor: Dominika Perykasza

IO: Polacy pewnym zwycięstwem z reprezentacją Kuby kończą fazę grupową

Krótkim trzysetowym pojedynkiem z Kubańczykami Biało-Czerwoni przypieczętowali swój awans do pierwszej ósemki Igrzysk Olimpijskich, uplasowując się na drugim miejscu w grupie B.

Podopieczni Antigi już od pierwszego gwizdka udowodnili swoją dominację nad rywalem doprowadzając do wyniku 6:2. W późniejszej części seta reprezentacja Kuby wielokrotnie próbowała odbić się od dna, jednakże wysoko postawiona przez Polaków poprzeczka stanowiła dla nich nie lada wyzwanie. Głównym problemem było dla nich wyprowadzenie skutecznych ataków, zatem pierwsza partia bezapelacyjnie należała do Biało-Czerwonych. W drugim secie przewaga punktowa Polaków nie utrzymywała się na aż tak wysokim poziomie w porównaniu z poprzednim, jednak nadal mogli pozwolić sobie na spokojną grę. Wszystko zmieniło się po drugiej przerwie technicznej, kiedy to Biało-Czerwoni stopniowo odskakiwali na jedenaście oczek. Wtedy sprawa była w zasadzie przesądzona, a partię efektownym atakiem zakończył Rafał Buszek. Trzecia i ostatnia odsłona dla Polaków posiadających już dwa sety na swoim kocie była zaledwie formalnością. Bez większych problemów podporządkowali sobie rozbitą reprezentację Kuby i tym samym zakończyli swoją przygodę z fazą grupową Igrzysk Olimpijskich.

Polska – Kuba 3:0 (25:18, 25:15, 25:17)

Polska: Łomacz, Kurek, Mika, Kubiak, Nowakowski, Kłos, Zatorski (libero) oraz Drzyzga, Konarski, Buszek, Bieniek, Bednorz

Kuba: Arredondo, Melgarejo, Jimenez, Rendon, Concepcion, Osoria, Garcia (libero) oraz Lopez