Opublikowano 11.08.2016, godz. 18:21. Autor: Aleksandra Słomkowska

IO: Pierwsze zwycięstwo pary Fijałek/Prudel i porażka Polek na zakończenie fazy grupowej

W odmiennych nastrojach polskie duety kończyły grupowe zmagania na Copacabanie. Pewne awansu do dalszej fazy rozgrywek K. Kołosińska i M. Brzosek wyraźnie przegrały z Brazylijkami, a G. Fijałek i M. Prudel w trzech setach uporali się z reprezentantami Chile i wywalczyli udział w barażu o 1/8.

W trzecim grupowym pojedynku K. Kołosińska i M. Brzostek spotkały się z duetem Larissa Franca/Talita Antunes Da Rocha. Grające przed własną publicznością Brazylijki znakomicie otworzyły spotkanie. Biało-Czerwone popełniały proste błędy, nie kończyły kolejnych ataków. Bezbłędne Canarinhos w 14 minut rozbiły słabo spisujące się Polki 21:10 w pierwszej odsłonie. Drugi set znów rozpoczął się od wysokiego prowadzenia siatkarek z Ameryki Południowej. Tym razem Polki nie pozwoliły rywalkom na powiększenie przewagi. Szybko odrobiły straty, dzięki dobrej postawie Kołosińskiej w bloku. Wyrównana walka nie trwała jednak długo. Powróciły stare grzechy ze skutecznością na siatce po naszej stronie, co skrzętnie wykorzystywały bardziej doświadczone Brazylijki. Mimo lepszej gry polska para nie była w stanie zagrozić rewelacyjnie grającym reprezentantkom gospodarzy i przegrała tę partię do 15.

Kinga Kołosińska/Monika Brzostek – Larissa Franca/Talita Antunes Da Rocha 0:2 (10:21, 15:21)

W walce o udział w barażu o 1/8 finału G. Fijałek i M. Prudel zmierzyli się z parą Grimalt/Grimalt. Dzięki znakomitej zagrywce, już na początku meczu nasi siatkarze osiągnęli wyraźną przewagę. Chilijczykom brakowało skuteczności na siatce, a zmotywowani Polacy dominowali nad rywalem w każdym elemencie. Pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem Biało-Czerwonych 21:13. W kolejnej partii długo oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Jednak błędy własne po naszej stronie popełnione w środkowej fazie seta, dały chilijskiej parze trzypunktową przewagę. Mimo prób, Polakom nie udało się już odrobić strat i przegrali tę partię do 16. W decydującej odsłonie wynik przez długi czas oscylował wokół remisu. Dobra postawa w kontrze oraz agresja w polu serwisowym pozwoliły osiągnąć naszym siatkarzom wysokie prowadzenie. Mimo trzech niewykorzystanych szans, polski duet pewnie zwyciężył w tym secie 15:11.

Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel – Marco Grimalt/Esteban Grimalt 2:1 (21:13, 16:21 15:11)