Opublikowano 17.08.2016, godz. 16:33. Autor: Dominika Perykasza

IO: Do półfinału jako pierwsza trafiła reprezentacja Rosji!

Pierwszy ćwierćfinał w Rio de Janeiro zdecydowanie należał do Rosjan, którzy pokonując reprezentację Kanady 3:0 przedłużyli swoje szanse na medal IO.

Początek spotkania upłynął pod znakiem skutecznych akcji obu zespołów, zatem trudno było ocenić rzeczywiste szanse w tym ćwierćfinale. W połowie seta za sprawą niepotrzebnych błędów Kanadyjczyków i własnej skuteczności Rosjanie odskoczyli na kilka oczek. Dominacja naszych wschodnich sąsiadów została utrzymana do samego końca partii, którą zgarnęli 25:15.

W drugim secie Kanadyjczycy nadal nie potrafili na dłuższą metę przebić się przez rosyjską linię obrony, co w połączeniu z coraz częstszymi pomyłkami nie wróżyło im niczego dobrego. Chociaż różnica punktowa nie była na tyle drastyczna, jak w poprzednim secie, a nawet reprezentacja Kanady była dwukrotnie o krok wyrównania wyniku, ponownie to Rosjanie wyszli z niego obronną ręką (25:20).

Na wstępie trzeciej odsłony dało się zauważyć zwiększoną motywację i poprawę gry po stronie Kanadyjczyków, dla których ten set był ostatnią szansą na półfinał. Konsekwencja Rosjan uniemożliwiła im jednak wyprowadzenie jakiejkolwiek gry. Reprezentacja Rosji w wielkim stylu wygrała zatem ostatnią partię i to ona zmierzy się niebawem z półfinalistą wyłonionym w kolejnym spotkaniu.

Rosja – Kanada 3:0 (25:15, 25:20, 25:18)

Rosja: Tietiuchin, Grankin, Michajłow, Wolwicz, Kliuka, Wołkow, Wierbow (libero) oraz Bakun

Kanada: Perrin, Sanders, Schmitt, Vigrass, Hoag, Vandoorn, Bann (libero) oraz Duff, Marshall, Winters, Blankenau