Opublikowano 21.08.2016, godz. 20:10. Autor: Aleksandra Słomkowska

IO: Brazylia mistrzem olimpijskim!

W trzech setach rozstrzygnął się finałowy pojedynek Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Po zaciętej walce Brazylijczycy pokonali przed własną publicznością reprezentację Włoch.

Na początku spotkania oglądaliśmy sporo nerwowych zagrań z obu stron. Włosi dominowali w ataku, co pozwoliło im wyjść na trzypunktowe prowadzenie. Środkowa faza seta należała jednak do Brazylijczyków. W końcu zaczął funkcjonować ich blok, pewnie kończyli też kontrataki. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego nie zdołali już zniwelować strat i premierowa odsłona padła łupem pewnie grających podopiecznych Bernardo Rezende. Drugą partię znów lepiej rozpoczęli zawodnicy G. Blenginiego, lecz błędy własne po włoskiej stronie oraz znakomita postawa gospodarzy turnieju na siatce pozwoliła im doprowadzić do remisu. Obie drużyny prezentowały wysoki poziom w polu serwisowym. Emocjonującą, obfitującą w widowiskowe akcje końcówkę rozstrzygnęli na swoją korzyść Brazylijczycy i prowadzili w meczu już 2:0. W ostatniej partii długo trwała walka punkt za punkt. Zarówno wicemistrzowie olimpijscy sprzed 4 lat, jak i ich przeciwnicy byli dobrze dysponowani w ataku. Choć ekipa z Europy osiągnęła dwupunktową przewagę, Canarinhos szybko odrobili straty za sprawą niedokładności w grze rywala. W decydujących momentach tego seta więcej zimnej krwi zachowali Brazylijczycy i wygrali całe spotkanie 3:0.

Brazylia – Włochy 3:0 (25:22, 28:26 26:24)

Brazylia: Bruno, Wallace, Fonteles, M. Souza, Lucas, Lucarelli, Sergio (L) oraz Evandro, William, Mauricio
Włochy: Zajcew, Giannelli, Juantorena, Birarelli, Buti, Lanza, Colaci (L) oraz Antonov, Sottile, Rossini