Indykpol AZS Olsztyn
Opublikowano 11.02.2017, godz. 22:00. Autor: Klaudia Staniek

Indykpol AZS Olsztyn z pewnym zwycięstwem nad ekipą z Bielska-Białej

W meczu 21. kolejki PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn przy wsparciu własnej publiczności podejmował bielski zespół. Faworyt tego spotkania nie zawiódł i podopieczni Andrea Gardiniego pewnie poradzili sobie z BBTS-em Bielsko-Biała w trzech setach.

Premiera odsłona tego spotkania zdecydowanie lepiej zaczęła się dla gospodarzy, którzy już w pierwszych akcjach postawili wysoką poprzeczkę bielszczanom. W głównej mierze przyczyniło się to wypracowania większej przewagi punktowej przez ekipę z Olsztyna (7:4). Jak się później okazało był to kluczowy moment dla przebiegu dalszych wydarzeń na boisku, które układały się tylko i wyłącznie pod dyktando siatkarzy Andrea Gardiniego. Przyjezdni popełniali dużo błędów, które między innymi uniemożliwiły im nawiązanie walki z rywalem, który z każdą kolejną akcją rósł w siłę i pewnie przeprowadzał swoje ataki. Taki przebieg wydarzeń na boisku nie mógł inaczej się zakończyć, niż zwycięstwem AZS-u Olsztyn, które zresztą dokonało się po wykorzystaniu piłki setowej przez Hidde Boswinkela.

Przebieg drugiego seta również nie zapisze się na kartach historii jako przełomowy, bowiem olsztynianie w dalszym ciągu prezentowali swoją skuteczną i konsekwentną postawę, a w szeregach siatkarzy z Bielska-Białej jawiła się bezradność. Mimo, iż zespół BBTS-u na początku seta postawił opór swoim przeciwnikom, który pozwolił im nawiązać rywalizację z gospodarzami (9:9) to jednak z czasem ich impet gasł, co zostało doszczętnie wykorzystane przez olsztynian. Z perspektywy siatkarzy AZS-u Olsztyn kolejne wydarzenia na boisku wróciły na właściwe dla nich tory, bowiem ekipa gospodarzy ponownie zaczęła dominować w tym spotkaniu, osiągając znaczną przewagę (16:12). Podłamany i bezradny zespół z Bielska-Białej po raz kolejny nie potrafił już nawiązać walki ze swoim przeciwnikiem, dlatego też musiał on ponownie uznać wyższość olsztynian.

W trzecim secie wydarzenia na boisku do pewnego momentu przypominały wyrównaną walkę punkt za punkt (8:8). Z czasem siatkarze z Bielska-Białej zaczęli osiągać minimalną przewagę, wykorzystując błędy rywali, a także swoją skuteczną i mądrą grę zwłaszcza przy siatce (16:13). Olsztynianie zachowali jednak zimną krew i pokazując swoją dobrą dyspozycję, pewnie doprowadzili do wyrównania w samej końcówce trzeciej partii (20:20). Następnie idąc za ciosem najpierw po udanym zagraniu Wojciecha Włodarczyka, a później asie serwisowym Jana Hadravy, gospodarze przeprowadzili punktowy szturm, który jednocześnie zadecydował o losach tej odsłony. Bezradni i jakby „zamurowani” bielszczanie nie poradzili sobie z tak skutecznymi atakami olsztynian, dlatego też podopieczni Rostislava Chudika musieli uznać wyższość swoich rywali nie tylko w tym secie, ale również w całym spotkaniu.

Indykpol AZS Olsztyn – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:17, 25:18, 25:22)

MVP: Wojciech Włodarczyk

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Pliński, Włodarczyk, Śliwka, Kochanowski, Hadrava, Żurek (libero) oraz Boswinkel, Makowski.

BBTS Bielsko-Biała: Siek, Kwasowski, Starożyłow, Grzechnik, Janeczek, Lipiński, Koziura (libero) oraz Czauderna (libero) oraz Gryc, Bieńkowski, Gaca, Bartos.