Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 22.11.2015, godz. 3:36. Autor: Daniel Topczewski

Igor Gorgonzola Novara kolejnym rywalem Atomówek

Już w najblizszy wtorek Atomówki staną przed arcytrudnym wyzwaniem, którego stawką może być nawet awans do dalszej fazy Europejskiej Ligi Mistrzyń. Rywalkami sopocianek będzie w 3. kolejce fazy grupowej Igor Gorgonzola Novara. Jak Włoszki radzą sobie w rodzimej lidze?

Obecnie zespół Luciano Pedulli zajmuje 4. miejsce w Serie A, ustępując w tabeli kolejno Imoco Volley Conegliano, Nordmeccanice Piacenza i Pomi Casalmaggiore. Warto jednak zaznaczyć, że czwartą drużynę od pierwszej dzielą zaledwie dwa punkty.

W sześciu dotychczasowych kolejkach w swoim kraju Włoszki triumfowały w czterech spotkaniach, które wygrywały trzykrotnie 3:1 i raz bez straty seta. Dwie przegrane to srogie lanie od Pomi 3:0 i dość niespodziewana porażka 2:3 z niżej notowanym w tabeli Metalleghe Sanitars Montichiari.

W ostatnim z tych spotkań przegranym po tie breaku prawdziwy popis dała jednak chorwacka atakująca zespołu, Samanta Fabris. Jej 29 punktów nie wystarczyło jednak – jak się okazało – do wygrania tego spotkania. Jest ona jednak zawodniczką, która we włoskiej ekipie pełni zadanie porównywalne do Katarzyny Zaroślińskiej w PGE Atomie Treflu.Fabris jedynie w dwóch spotkaniach zdobyła poniżej 20 punktów w meczu – w jednym z nich zakończyła spotkanie w wynikiem 19 „oczek”, a w drugim 12.

Solidnym wsparciem dla Chorwatki w ofensywie jest z pewnością Aurea Cruz. Portorykańska przyjmująca może wydawać się sopockim kibicom dość znajoma i całkowicie słusznie, albowiem mieli oni ją okazję zobaczyć w Sopocie w poprzednich edycjach Ligi Mistrzyń w barwach Rabity Baku. Samo przyjęcie będzie z pewnością także mocnym elementem nie tylko Cruz, ale i całego zespołu. Wydaje się, że spore rezerwy ma jeszcze do odblokowania brązowa medalistka tegorocznych mistrzostw Europy, Tijana Malesević.

Obecnie najmocniejszym elementem gry Włoszek wydaje się być zagrywka – są one drugim najlepiej serwującym zespołem całej ligi, choć ryzyko na zagrywce sprawia, że popełniają w tym elemencie także wiele błędów. Najsłabiej zaś na tle ligowych rywali wypadają w bloku.

Skład Igor Gorgonzola Novara:

#1 Rousseaux Helene
#3 Bruno Eleonora
#5 Wawrzyniak Magdalena
#6 Malesevic Tijana
#7 Guiggi Martina
#8 Cruz Aurea
#9 Bonifacio Sara
#10 Chirichella Cristina
#11 Sansonna Stefania
#13 Signorile Noemi
#14 Bosetti Caterina
#15 Mabilo Noura
#17 Bosio Francesca
#18 Fabris Samanta

Kategorie

Liga Mistrzów (k) Rozgrywki klubowe (k)

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka