Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 03.07.2008, godz. 7:54. Autor: Mateusz Chmiel

Hansen w Treflu

Rozgrywający reprezentacji USA Kevin Hansen będzie prawdopodobnie zawodnikiem Trefla Gdańsk – dowiedziała się „Gazeta”.

To może być kolejny transferowy hit beniaminka ekstraklasy, który w pierwszej kolejce sezonu 2008/2009 zmierzy się z mistrzem Polski Skrą Bełchatów!

Najpierw miał być Brazylijczyk Rafael Redwitz, potem Francuz Loic de Kergret. W końcu operacja „rozgrywający” powoli zmierza do szczęśliwego końca. Mierzący 196 cm 26-letni Hansen to obecnie drugi rozgrywający reprezentacji USA, ale już niedługo powinien na stałe zagościć w pierwszej „szóstce” tego zespołu. Fenomenalny Lloy Ball, jeden z najlepszych rozgrywających świata, ma już 36 lat i po igrzyskach olimpijskich w Pekinie prawdopodobnie zakończy reprezentacyjną karierę. Wówczas jego miejsce zajmie Hansen, który już teraz coraz częściej jest tym pierwszym. W trwających obecnie rozgrywkach Ligi Światowej na sześć meczów reprezentacji USA cztery razy wychodził w podstawowym składzie, Ball tylko dwa.

– Bardzo żałujemy, że nie udało nam się pozyskać de Kergreta, gdyż to nie tylko świetny siatkarz, ale również ciekawa osobowość – mówi prezes Trefla Kazimierz Wierzbicki. – Jednak Hansen to również solidna firma, sam fakt, że szykowany jest na następcę Balla, mówi wiele – podkreśla Wierzbicki. Hansen ostatni sezon spędził w lidze francuskiej w Stade Poitevin, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju. Teraz prawdopodobnie podpisze kontrakt z Treflem.

Jeśli tak się stanie, kadra beniaminka urośnie do 10 nazwisk. Klub wciąż poszukuje przyjmującego oraz być może libero (gdy to się nie uda, na tej pozycji może grać Wojciech Serafin). Problem przyjmującego mógłby rozwiązać reprezentant Polski Zbigniew Bartman, który bardzo chce grać w Treflu.

– Cały czas zastanawiamy się nad tą kandydaturą, ale nie chciałbym mówić o powodach naszego wahania – mówi Wierzbicki. – Ten transfer wciąż jest możliwy, jednak rozpatrujemy także inne warianty – dodaje.

Przy takich transferach budżet klubu z Sopotu z planowanych przed sezonem 4-5 mln musi wzrosnąć do ok. 7-8 mln. W związku z tym zespół będzie miał drugiego sponsora tytularnego, którym prawdopodobnie zostanie Hestia. Podpisanie umowy nastąpi w ciągu kilku najbliższych dni.

Tymczasem znany jest już terminarz PlusLigi na sezon 2008/2009. Kibiców w Gdańsku już na inaugurację (11/12 października) czeka prawdziwe święto. Trefl na własnym parkiecie zagra bowiem ze Skrą Bełchatów. Zespół ten od czterech sezonów niepodzielnie panuje na krajowych parkietach. W tym czasie zdobył cztery tytuły mistrza Polski i trzykrotnie sięgał po Puchar Polski. W swoim składzie Skra ma gwiazdy światowej siatkówki, grają tam m.in. reprezentanci Polski Mariusz Wlazły i Daniel Pliński, Francuz Stephene Antiga czy Hiszpan Miguel Angel Falasca. Następnymi rywalami Trefla w I rundzie będą kolejno: ZAKSA Kędzierzyn (dom, 18/19 października), Domex AZS Częstochowa (wyjazd, 25/26 października), Płomień Sosnowiec (dom, 8/9 listopada), Mlekpol AZS Olsztyn (wyjazd, 15/16 listopada), Jadar Sport Radom (dom, 22/23 listopada), Jastrzębski Węgiel (wyjazd, 29/30 listopada), AZS Politechnika Warszawska (dom, 6/7 grudnia), Asseco Resovia (wyjazd, 13/14 grudnia).

Gazeta Wyborcza

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka