Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 25.04.2018, godz. 7:37. Autor: Karolina Wólczyńska

Grzegorz Pająk: Z każdego miejsca będziemy szczęśliwi.

Beniaminek PlusLigi po raz kolejny udowadnia, że choć niedługo może rywalizować z teoretycznie lepszymi od siebie, jest w stanie wygrywać. Dziś zawiercianie zbliżyli się do zajęcia dziewiątej pozycji w tabeli PlusLigi. Po spotkaniu porozmawialiśmy z rozgrywającym drużyny gospodarzy – Grzegorzem Pająkiem.

Bardzo dobra gra z Waszej strony. Po raz kolejny pokazujecie, że jesteście bardzo mocni na swoim terenie.

Mam nadzieję, że podobnie zagramy w Radomiu. Obie drużyny nie mają czasu na poprawienie swojej gry. Więc oby wszystko poszło po naszej myśli. Na pewno my wyjdziemy z takim nastawieniem w Radomiu. Będzie się liczyć tylko zwycięstwo. Za dwa dni przekonamy się, jak to będzie wyglądało.

Pewnie żal Wam tego pierwszego seta, mimo zaciętej końcówki to Radom odniósł zwycięstwo nad Wami w końcówce.

Tak, ale zacznijmy od tego że Czarni Radom, genialnie weszli w spotkanie. To, co rywale wyprawiali w polu zagrywki… początkowo wszystko im wychodziło. Rozstrzelali nam Hugo de Leona. Koga też popełnił dwa, trzy błędy. My odpowiedzieliśmy tak samo twardą ręką. Ma Pani rację, że wynik pierwszej partii mógł paść na naszą korzyść. Jednakże wiedzieliśmy, że musimy to przetrzymać, bo oni zaraz się „wypstrykają”.Gdy podopieczni Roberta Prygla przestaną zagrywać, a my wciąż będziemy dobrze grali, to uda nam się osiągnąć kilku punktową przewagę nad przeciwnikiem i w konsekwencji wygramy. Radom rzeczywiście później nie atakował już z taką mocą. Naszym zadaniem było utrzymanie naszego poziomu na siatce.

Dziś obaj szkoleniowcy rotowali składem, jednakże w przeciwieństwie do trenera Prygla, Emanuele Zanini wprowadzał korzystne zmiany w Waszej ekipie.

Tak, zmiany przyniosły oczekiwane efekty. Powiem szczerze, że bardzo nam zależy, by zająć to dziewiąte miejsce. Dlatego niezależnie, kto wchodzi na boisko, gra na swoich maksymalnych obrotach, żeby wygrać. Dziś rozegraliśmy ostatnie spotkanie w hali na Blanowskiej. Bardzo chcieliśmy zakończyć tu sezon w taki sposób. Tym bardziej, że za cztery dni nie będziemy musieli przychodzić na trening. Chcemy wykorzystać te ostatnie dni maksymalnie, by ta tęsknota za siatkówką przyszła zacznie później.

Po Waszym pierwszym meczu z Radomiem rozmawiałam z Tomaszem Fornalem i powiedział, że jest przekonany, że Zawiercie nie zajmie na koniec sezonu tego miejsca, na którym obecnie jest. Byliście bodajże na 12. czy 13. pozycji. Teraz przychodzi Wam właśnie ze sobą rywalizować o wyższą lokatę.

Wiedzieliśmy, że końcówka sezonu będzie dla nas bardziej obfita w zdobycze punktowe. Tak się trafiło, że w ostatnich kolejkach podejmowaliśmy niżej notowane zespoły. Spodziewaliśmy się, że ze swoją dobrą dyspozycją możemy zająć wyższą lokatę w tabeli. Mieliśmy nadzieję, że uda nam się zagrać o to dziewiąte miejsce w fazie play-off. Dziewiąta czy dziesiąta pozycja to nasze maximum na ten sezon. Z każdego miejsca będziemy szczęśliwi, jednak jesteśmy bardzo blisko wygrania potyczki z Radomiem, więc spróbujemy wykorzystać naszą szansę i wskoczyć na tę wyższą lokatę.

Czyli właściwie można wysnuć wniosek, że rozgrywki I Lige nie są aż tak słabe, jak się mówi, skoro kolejny beniaminek notuje wyśmienity sezon. Rywalizacja jest w tym momencie jak najbadziej możliwa.

Rzeczywiście, ma Pani rację. Nasz zespół został zbudowany w oparciu o kilku zawodników I Ligi. Większość z nich to gracze z doświadczeniem międzynarodowym, reprezentacyjnym. Drużyna została świetnie skomponowana, a za dwa dni będziemy mogli powiedzieć, że to wszystko wypaliło.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka