Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 16.01.2018, godz. 19:58. Autor: Renata Folta

Grzegorz Pająk – Apetyt rośnie w miarę jedzenia

Niespodzianka i sensacja to słowa które można było wypowiedzieć zaraz po ostatniej piłce. 3:0 w meczu z Bełchatowem. Gratulacje.

Sensacja? Zapewne bo sprawdzając przed meczem notowania bukmacherów, to byliśmy notowani bardzo nisko. Kuszące wręcz było 0:3 dla Bełchatowa, a jak widać skończyło się 3:0 dla nas. Więc to tym bardziej sensacja. 

Wasza gra od pierwszego spotkania w Bełchatowie znacząco się zmieniła. Jak wiemy macie do tego pełną halę kibiców na każdym meczu i wierny Klub Kibica – który w ilości nawet 300 osób jeździ za wami. To dodaje skrzydeł?

Kibice nam tu na hali oddają bardzo dużo. Przychodzą zapełniając hale po brzegi, co czuć w nogach jak skaczą i głośno dopingują. Na nas robi to wrażenie, a co dopiero na zawodnikach drużyny przyjezdnej, która gdy dodatkowo ma problem przez naszą grę i musi nas czasami gonić w punktach. Wsparcie w kibicach mamy zawsze niezależnie z jakim przeciwnikiem przyjdzie nam grać, i nawet wtedy gdy nasza gra nam nie idzie.

Widać że z każdym spotkaniem czujecie się już pewniej na boisku? 

Skupiamy się teraz na naszej grze, bo chcemy walczyć w każdym spotkaniu, niezależnie od przeciwnika jaki jest po drugiej stronie siatki. Nieważne dla nas jest czy prowadzimy pięcioma punktami, czy też pięcioma punktami przegrywamy, to zawsze jest to dobry moment aby poprawiać swoją grę. Nie po to na osiem dni przed meczem – gdy siedem dni trenujemy – mamy w dniu meczu wyjść i się położyć bo przyjechała Skra, która jest vice mistrzem. My też chcemy swoje udowodnić i pokazać, że ciężko pracujemy aby nie tylko stwarzać sobie szanse na wygraną, ale wygrywać. Taka szansa wygrania była w ostatnim spotkaniu z Kędzierzynem, gdy takie sytuacje sobie stworzyliśmy. Niestety zabrakło tego czegoś aby dokończyć te dwie czy trzy piłki. Wyciągnęliśmy wnioski z poprzedniego meczu i w spotkaniu ze Skrą tego już nie zabrakło. Bardzo się z tego cieszę. 

Jak czułeś się w Kędzierzynie na hali w której spędziłeś ostatnie dwa sezony i zdobyłeś z tą drużyną podwójne mistrzostwo?

Super. Bardzo dobrze gra mi się przeciwko tym chłopakom, których bardzo dobrze znam. Czułem się jak u siebie i zaraz po meczu powiedziałem, ze mógłbym to spotkanie jeszcze raz powtórzyć.

Zapewne zmieniły się wasze cele jakie stawialiście sobie na początku sezonu. Jakie są one teraz?

Oczywiście, że inne. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. Na pewno celem nr. 1 jest utrzymanie dobrego stylu gry, który krok po kroku jest taki jaki chcemy mieć. Osobiście twierdzę, że stać tą drużynę na miejsce w pierwszej ósemce i dla mnie to będzie bardzo satysfakcjonujące. Jak wypadniemy za pierwszą dziesiątkę, ale się utrzymamy – to nie będzie dla mnie udany sezon. 

Czym zaskoczyliście zespół z Bełchatowa?

Ostatnimi czasy poprawiła się u nas zagrywka i bardzo dobrze to wykorzystujemy, przez co stwarzamy ogromną presję na przeciwniku, zwłaszcza gdy strzelimy zagrywką a przeciwnik ma trudną sytuację na boisku. Potrafimy też obronić kilka piłek i zamienić to w punkt, co zapewne deprymuje przeciwnika. W spotkaniu ze Skrą bardzo dobrze zagraliśmy w bloku. Nie raz już mówiłem, że gra blok- obrona jest najlepszą bronią, ponieważ deprymuje przeciwnika, który może robić wszystko aby zdobyć punkt, a my i tak blokujemy, bronimy, a to podcina skrzydła przeciwnikowi.

Czy jest przed wami takie spotkanie w którym chcecie coś sobie udowodnić?

– W każdym meczu chcemy sobie coś udowodnić, czy odbędzie się on u nas, czy też na wyjeździe. Każde spotkanie jest inne i każde ma swoją historię. To że wygraliśmy na wyjeździe z Rzeszowem nie znaczy, że wygramy np. z Bielskiem. Bo zarówno my jak i inne drużyny mają swoje cele i też chcą wygrywać i coś sobie udowodnić.

 

 

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka