Zdj. Dariusz Cupiał
Opublikowano 10.03.2018, godz. 17:29. Autor: Karolina Wólczyńska

Grzegorz Łomacz: Nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek miał aż tak długą przerwę

Gratulacje za wygrany mecz. Trzy punkty z pewnością cieszą?

Tak, jak najbardziej. Dziękuję za gratulacje. Zagraliśmy naprawdę fajne spotkanie. Wyszliśmy obronną ręką z różnych sytuacji, które napotkaliśmy na swojej drodze w tym meczu. Nie było to łatwe zadanie, ale udało się wygrać 3:0.

Jak czuje się Pan po kontuzji z powrotem na boisku?

Jest to fantastyczne uczucie, bo nie przypominam sobie, żebym kiedykolwiek miał aż tak długą przerwę. Cieszę się, że miałem okazję trochę pograć. Na pewno czeka mnie dłuższy powrót do formy. Na treningach jak zawsze będę pracował z resztą zawodników. Muszę wrócić, przypomnieć sobie grę z nimi. Ale powrót na boisko na pewno cieszy.

Dzisiaj Gieksa szczególnie w drugim secie postawiła trudne warunki. Losy seta odwróciły się, gdy wszedł Pan na boisko.

Zdecydowanie tak. Często takie przewagi nad rywalem pobudzają zespół do dalszej gry. Nie wiemy, co by się stało, gdyby jednak katowiczanie wygrali tę partię. Gieksa bardzo dobrze wykorzystała nasze słabości. Gdy wszedłem na boisko, to akurat trafiliśmy z ustawieniem. Dobrze graliśmy w bloku, dzięki czemu łatwiej było zorganizować się w obronie, dlatego odwróciliśmy losy tego drugiego seta. Tak, jak mówiłem wcześniej, cieszymy się, że mimo rosnącej przewagi GKS-u Katowice, udało nam się dogonić przeciwników. Wygraliśmy spokojnie i konsekwentnie. Mieliśmy świadomość, że możemy zwyciężyć też w tej partii.

Następnym zespółem, którego będziecie podejmować, będzie Lube Civitanova. Rewanż za półfinał Klubowych Mistrzostw Świata?

Nie patrzymy na to w ten sposób. Tamten mecz odszedł już do historii. Mamy teraz dwa ważne mecze przeciwko zespołowi z Włoch. Na tym musimy się skoncentrować, żeby teraz po prostu z nimi jak najlepiej zagrać i wygrać.

Z kolei w Pluslidze zmierzycie się z MKS-em Będzin. To dość trudny rywal, mimo swojej pozycji w tabeli.

Jak najbardziej. Oni będą ryzykowali, nie będą mieli nic do stracenia. Na pewno ciężko się gra przeciwko każdemu zespołowi.

Co Pan sądzi o tegorocznej lidze?

(śmiech) Na pewno jest bardzo mocna i bardzo wyrównana. Pada wiele zaskakujących rezultatów. Myślę, że budzi emocje i może podobać się kibicom.

Mimo tego, sytuacja polskiej siatkówki jednak nie wygląda tak różowo jak w ostatnich latach. Spadliśmy na siódmą lokatę w rankingu CEV. Jakie myśli przychodzą Panu do głowy w związku z tym?

Powiem szczerze, że słyszałem o tym, ale sam nie wiem, jak to jest możliwe. Uważam, że polskie zespoły bardzo dobrze prezentują się w europejskich pucharach. Nie wiem, czym ten spadek jest spowodowany.