Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 14.01.2018, godz. 12:24. Autor: Renata Folta

Grzegorz Kosok – popełniamy za dużo własnych błędów i przed kolejnym spotkaniem musimy się skupić na swojej grze

W hicie 17. kolejki PlusLigii drużynie z Jastrzębie nie udało się przełamać zwycięskiej passy Zaksy Kędzierzyn Koźle, która ugrała w tym spotkaniu tylko jednego seta. Po zmianie trenera i kapitana dla drużyny z Jastrzębia to kolejne wyzwanie aby pokazać, że to nic nie zmienia w ich grze a sama drużyna będzie grała o najwyższe cele. O ocenę tego spotkania oraz o nastawienie drużyny przed kolejnymi spotkaniami spytaliśmy kapitana i środkowego Jastrzębskiego Węgla – Grzegorza Kosoka.

Nie udało się wam przerwać zwycięskiej passy Mistrza. Jak ocenisz to spotkanie okiem aktualnego kapitana JW?

Mecz był ciężki. Przeciwnik Mistrz Polski z serią już 17 tu zwycięstw, która do tej pory się nie zdarzyła. Na pewno podeszliśmy do tego spotkania bardzo skoncentrowani, z myślą aby bić się o każdą piłkę. Chcieliśmy się skupić tylko na naszej grze. Przegraliśmy i pozostaje nam teraz skupić się na kolejnym spotkaniu.

Nie żałujesz, że po pierwszym secie kiedy Zaksa miała przestój, doprowadziliście do wyrównania na 23:23 i wygrania tego seta, nie poszliście za ciosem?

– W pierwszym secie mieliśmy troszkę sportowego szczęścia, w kolejnych to Zaksa jednak prowadziła i nie pozwoliła już sobie na błędy. Bardziej żałuję jednak tych kolejnych setów, gdzie graliśmy na styk i nie wykorzystaliśmy tych łatwych piłek, które wpadały na naszą stronę i o które powinniśmy walczyć.

Kolejne ligowe spotkanie na wyjeździe ze Skrą. Pierwsze spotkanie z nimi było wygrane 3-1. Czy na ich terenie też się wam uda. Bo jakby nie patrzeć to musicie walczyć w każdym spotkaniu o punkty.

Gramy u nich i zapewne to będzie tez ciężki mecz dla nas. Pozostaje nam się skupić i skoncentrować na tym aby wyjść i zrobić swoje. Po pierwsze to nie popełniać aż tylu błędów, które robimy teraz, a skupić się na prostych piłkach które wpadają po naszej stronie i je wygrywać.

Przed wami również jedno z najważniejszych spotkań na wyjeździe bo z najlepszą drużyną Świata – Zenitem Kazań w Lidze Mistrzów. Jak wasze nastawienie przed tym spotkaniem?

Będzie to dla nas kolejne wyzwanie. Pojedziemy nastawieni w sposób pozytywny ponieważ nie mamy nic do stracenia. Mamy pierwsze miejsce w grupie więc można powiedzieć, że to my poodchodzimy do tego spotkania w roli faworyta. Ale tak na prawdę jedziemy zagrać tam dobry mecz i przede wszystkim aby pokazać że sprawy związane z klubem i odejściem trenera nie mogą mieć na nas wpływu. Każdy z nas wie po co jest na boisku, po co trenuje i chcemy trzymać się wspólnie.