Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 18.01.2018, godz. 21:53. Autor: Karolina Wólczyńska

Grzegorz Bociek: Cieszymy się ogromnie z tego zwycięstwa.

Powinnam zacząć od gratulacji. Takie zwycięstwa pewnie budują atmosferę w zespole?

Budują. Ciężko pracujemy na treningach, co było widać dzisiaj. Cieszymy się ogromnie z tego zwycięstwa. Pokonaliśmy wielką Skrę Bełchatów. Dodatkowo cieszy fakt, w jakim stylu z nimi wygraliśmy.

Dokładnie. Zwycięstwa 3:0 chyba najlepiej smakują?

Wiadomo, każdy udany mecz inaczej smakuje. Jednak zgodzę się, że z takimi top zespołami jeszcze bardziej. Byliśmy trochę zdenerwowani po meczu w Kędzierzynie-Koźlu. Mało brakowało, by spotkanie zakończyło się na naszą korzyść. Może to kwestia braku doświadczenia? Natomiast przeciwko Skrze rozegraliśmy dobre spotkanie u siebie. Cieszymy się, że kibice, którzy przyszli nas oglądać, mogli obserwować wspaniałe widowisko.

Te 3 punkty mogą być bardzo cenne pod koniec sezonu i ochronić Was przed ewentualnymi barażami.

Generalnie nie skupiamy się na naszym obecnym miejscu w tabeli. Koncentrujemy się przede wszystkim na kolejnym rywalu. Tylko to nas teraz interesuje. Nie wiemy, jak potoczy się liga. Nikt nie chce grać w barażach. My jesteśmy beniaminkiem – chcemy się utrzymać, ale też jesteśmy głodni zwycięstw i walczymy o wyższe niż dziesiąte miejsce.

Zespołowość jest jednym z Waszych największych atutów.

Cieszę się bardzo. Jest między nami chemia. Nie ma kłótni między zawodnikami, więc to też się przekłada na wynik.

Pana dzisiejsza dobra dyspozycja została zauważona i wyróżniona nagrodą MVP.

Szczerze powiedziawszy, nie mam pojęcia, ile zdobyłem punktów w dzisiejszym meczu. Nie liczyłem na tę nagrodę, chciałem pomóc drużynie. Ważna jest dla mnie gra na boisku i udało mi się dziś rozegrać całe spotkanie. Cieszę się jednak, że mnie przypadła ta przyjemność i otrzymałem nagrodę MVP. Na pewno jest to przyjemne uczucie. Ale najważniejszy jest zespół. Fajnie, że cała drużyna zagrała. Jak wiadomo, jeden zawodnik nie jest w stanie wygrać meczu. To MVP należy się wszystkim.

Dziś ta współpraca blok – obrona układała się po Waszej myśli. Zablokować np. Mariusza Wlazłego nie jest łatwo, a Wam się to dziś kilka razy udało.

Trzeba przyznać, że bełchatowianie nie grali nie wiadomo jakiej siatkówki. Nie zagrali na swoim poziomie. Było u nich trochę niedokładności, wkradły się błędy, a my to wykorzystaliśmy. My zagraliśmy równo i udało się zakończyć to w trzech setach.

Chyba ta pierwsza partia przeważyła szalę zwycięstwa na Waszą korzyść, chociaż nikt się tego nie spodziewał. Nie byliście faworytem tego spotkania.

Jasne. My generalnie jadąc gdzieś, nie jesteśmy obstawiani w roli faworyta. Myślę, że ta hala ma coś w sobie, bo z każdym zespołem możemy nawiązać walkę i nawet wygrać, więc to cieszy.

A jak nastroje przed kolejnym meczem?

Możemy być tylko w wyśmienitych humorach. Mamy teraz jeden, góra dwa dni wolnego, więc będzie trochę czasu na regenerację. Później zaczniemy przygotowania przed kolejnym spotkaniem.

Przed Wami jak zwykle trudny kalendarz.

Wiadomo, mamy ciężkich przeciwników teraz. Z drugiej strony wierzymy w nasz zespół. Z każdym przeciwnikiem możemy grać, dowodem jest dzisiejsze starcie ze Skrą Bełchatów. Możemy wygrywać, przyszłość stoi przed nami otworem.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka