Opublikowano 12.08.2016, godz. 14:43. Autor: Daniel Gricer

Gra w fazie pucharowej nie dla siatkarzy plażowych

W barażach o 1/8 finału Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel przegrali 0:2 (19:21, 18:21) z Kanadyjczykami Chaimem Schalkiem i Benem Saxtonem. Z kolei Piotr Kantor i Bartosz Łosiak ulegli Włochom Paolo Nicolai-Daniele Lupo 1:2 (12:21, 21:15, 13:15).

Fijałek i Prudel nie zaliczą do udanych pierwszych akcji spotkania barażowego. Przegrywali 0:3, a po kilku kolejnych akcjach już 1:6. Następnie Polacy prowadzili już wyrównaną walkę  z Kanadyjczykami. Mimo to, strat z początku meczu nie udało się odrobić. Para z Kanady utrzymała do końca bezpieczną przewagę . W końcówce pierwszego seta, Polacy obronili dwie piłki setowe, ale ostatecznie partię przegrali 19:21. Druga partia rozpoczęła się od dobrej zagrywki po stronie Polaków i pomimo błędów po stronie rywali to jednak Kanadyjczykom udało się dwa razy zatrzymać blokiem parę Fijałek-Prudel. Ostatecznie Kanadyjczycy wygrali seta 21:18, i przypieczętowali awans do gry pucharowej.

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak w czwartkowym spotkaniu zmierzyli się z parą z Italii i doprowadzili do tie-breaku. Pierwszy set nasi zawodnicy rozpoczęli fatalnie urywając przeciwnikom tylko 12 punktów. W drugiej odsłonie spotkania to Polacy pokazali swoją grę i zakończyli seta 21:15. Niestety w trzeciej, a tym samym ostatniej partii, musieli oddać wyższość rywalom, którzy zakończyli spotkanie 13:15 i awansowali do dalszych rozgrywek.

W walce o ćwierćfinał Igrzysk pozostała już tylko jedna para: Kinga Kołosińska i Monika Brzostek zmierzą się z australijskim duetem Taliqua Clancy – Louise Bawden – i tym samym tylko kobiety będą walczyć o medale.