Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 09.10.2017, godz. 17:11. Autor: Renata Folta

Gabriela Polańska – Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, jest to fajne otwarcie sezonu i da nam to pewność siebie, która zapewne nam się przyda

W piątek w ramach Memoriału Agaty Mróz – Olszewskiej, odbył się mecz o Super Puchar. Siatkarki Grot Budowlani Łódź pokonały Mistrzynie Polski – Chemik Police wynikiem 1:3 (20:25, 25:19, 21:25, 26:28).

O wrażenia i przygotowania do kolejnego sezon zapytaliśmy środkową drużyny – Gabrielę Polańską.

Gratulacje za wygraną i zdobycie tytułu. To dobry prognostyk na otwieracie kolejny sezon, który zaczyna się już w sobotę?

Dziękuję. Jest to dla nas bardzo dobre otwarcie sezonu. W spotkaniu miałyśmy kilka niedociągnięć w różnych akcjach, ale prawda jest taka, i nie jest to usprawiedliwienie, że miałyśmy dla siebie tylko dwa dni na trening, i tym bardziej cieszy nas to, że udało się nam to sklecić i mamy pierwsze trofeum w tym sezonie.

Decydującym elementem w waszej grze był blok, dzięki czemu potrafiłyście wyciągnąć wynik. W czwartym secie nie wiadomo było kto wygra, bo gra była raz na jedną raz na drugą stronę. Wierzyłyście, że możecie ten mecz rozstrzygnąć na swoja korzyść?

My już zeszłym sezonie pokazałyśmy, że nie liczy się to iloma punktami przegrywamy, ale to, że potrafimy z różnych opresji wyjść – i to jest nasza siła. A czy blok był tym najmocniejszym elementem? Myślę, że tak, choć wyglądało to jeszcze nie tak jakbyśmy chciały, bo było wiele takich sytuacji gdzie miałyśmy piłkę na rękach, a nie udało nam się zablokować. Musimy jeszcze nad tym elementem naszej gry jeszcze poprawić.

Do trzech razy sztuka. Nie udało się zdobyć tytułu Mistrza, ani wygrać Pucharu Polski, ale za to Super Puchar jest Wasz.

Tak, dokładnie. Do trzech razy sztuka. W końcu się udało. Raz że mamy trofeum, dwa że pokonałyśmy bardzo dobry zespół, który w zeszłym sezonie na naszym podwórku zgarnął wszystko co było do zdobycia. Cieszymy się bardzo z tego zwycięstwa, jest to fajne otwarcie sezonu i da nam to pewność siebie, która zapewne nam się przyda.

Jesteście w trakcie treningów, co widać na boisku bo brak było tej świeżości

To racja, mamy ciężkie treningi które dały o sobie znać. Potrzebujemy jeszcze troszkę więcej dynamiki i tej świeżości. Jestem pod wrażeniem dziewczyn, które wróciły z kadry i przez 5 miesięcy zasuwały non stop. Za to należy się im szacunek, bo dały z siebie wszystko, a teraz będą miały chwilkę oddechu i jak odpoczną to wrócą jeszcze bardziej zmotywowane i rozpędzone do walki.

Wasz zespół czeka maraton, bo dojdzie gra w Lidze Mistrzyń, Puchar Polski. Liga jest bardzo długa. To będzie dla was wyzwanie?

Tak, będzie tego sporo na pewno. Jesteśmy zadowolone, że będziemy miały tyle grania, tyle spotkań. Już przed sezonem wiedziałyśmy w jakim jesteśmy zespole, co ten zespół czeka i same się na to pisałyśmy. Nikt nas do tego nie zmuszał. Jesteśmy zadowolone, że będziemy miały tyle grania i tyle spotkań. Po to trenujemy aby grać jak najwięcej.

Jakie cele stawiacie sobie na ten sezon?

Jak każdy zespół, stawiamy sobie jak najwyższe cele. Po zdobyciu tego Super Pucharu będzie duża presja aby obronić tytuł i pokusić się o coś więcej. Damy z siebie wszystko.

 

Tagi

Kategorie

Liga Siatkówki Kobiet Rozgrywki klubowe (k)

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka