Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 28.09.2014, godz. 4:52. Autor: Redakcja Siatkowka24.pl

Dawid Konarski o mistrzostwach i Memoriale Ambroziaka!

Po finale IX edycji Memoriału Zdzisława Ambroziaka, udało nam się porozmawiać z reprezentantem Polski i graczem Asseco Resovii Rzeszów – Dawidem Konarskim. Poniżej nasza rozmowa:

 

Julia Kurlanc, Siatkowka24.pl: Przede wszystkim gratuluję złotego medalu na mistrzostwach. Na pewno byliście faworytami mundialu, ale czy spodziewaliście się, że uda Wam się wygrać?

Dawid Konarski: Dziękuję. Czy się spodziewaliśmy? Nie wiem. Staraliśmy się grać jak najlepiej, przeciwników mieliśmy trudnych. Do każdego meczu podchodziliśmy inaczej i jak widać, udało nam się. Pierwsze miejsce cieszy, szczególnie tu, w Polsce, bo kibice też mieli w tym swój udział.

S24: Jednym z tych trudnych przeciwników była Brazylia, podwójne zwycięstwo cieszy podwójnie?

Dawid Konarski: Można nawet powiedzieć, że poczwórne. Wygraliśmy z nimi też dwa razy, podczas Ligi Światowej i tu, na mistrzostwach w Polsce, a to, że w finale pokonujemy Brazylijczyków, zdecydowanie jest powodem do radości.

S24: Słyszeliśmy, że Polski Związek Piłki Siatkowej otrzymał propozycję organizacji następnych mistrzostw. Co o tym sądzisz?

Dawid Konarski: Myślę, że to dobry pomysł. Widać, że siatkówka jest u nas ważnym sportem, a kibice i zawodnicy czerpią z niej radość. Chociażby to, że ponad 20 tysięcy fanów oglądało mecze w strefach kibica, nie mówiąc już o tych, wspierających nas w halach, jest wystarczającym powodem, żeby uznać taką propozycję za dobry pomysł. Nie wiem tylko, czy nie będzie tego wszystkiego za dużo. Jeśli będziemy organizować mistrzostwa świata, Europy, na pewno u nas odbędzie się też kilka meczów Ligi Światowej, nie wiem, czy od takiego nadmiaru nam to nie zbrzydnie. 

S24: Polska żyje mistrzostwami, a już niedługo początek PlusLigi. Memoriał Ambroziaka to Wasz ostatni sprawdzian przed jej rozpoczęciem. To, że Resovia doszła do finału, raczej nie jest wielką niespodzianką, ale sam mecz z Politechniką nie był łatwy, prawda?

Dawid Konarski: Nie było łatwo, jak się spodziewaliśmy. Młoda krew, zespół prowadzony przez znakomitego i doświadczonego Piotrka Lipińskiego, z którym zresztą miałem okazję grać. Chłopaki odwalili kawał dobrej roboty, widać, że trenowali ciężko, przygotowywali się i to im się opłaciło. Potrafiliśmy jednak się skoncentrować i wygrać, ale wcale łatwo nie było. Memoriał Ambroziaka to, tak naprawdę, ostatnia szansa na sprawdzenie naszej formy w meczach z innymi zespołami i dogranie się. Politechnika zagrała dzisiaj bardzo dobrze. To był ciężki mecz, ale wydaje mi się, że wypadliśmy dobrze i jesteśmy gotowi na nowy sezon.

S24: Czyli jesteście gotowi na zmagania w PlusLidze?

Dawid Konarski: Jesteśmy, jak najbardziej.

S24: W takim razie, nie pozostaje mi nic innego, jak pogratulować zwycięstwa w IX Memoriale Ambroziaka i życzyć wam powodzenia w sezonie.

Dawid Konarski: Dziękuję i do zobaczenia.

Kategorie

Mistrzostwa Świata (m) PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka