Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 26.02.2018, godz. 12:32. Autor: Renata Folta

Damian Boruch – O to chodzi, aby szybko zapomnieć o porażce, wyciągnąć wnioski i skupić się na kolejnym meczu

Za wami bardzo trudny mecz, z bardzo trudnym przeciwnikiem – Indyklpolem AZS Olsztyn, który również jak wy walczył o 3 punkty?

– Przed spotkaniem w tabeli mieliśmy taką sama ilość punktów, różnica była tylko w wygranym jednym secie na korzyść gości. Walka jest o tą pierwszą 6-kę i każdy punkt jest bardzo cenny. Cieszy nas to zwycięstwo, bo było wyszarpane. Pierwszy set wygrany na przewagi dopiero przy stanie 36:34. Sporo różnych dziwnych akcji, ale na szczęście na naszą korzyść.

No właśnie. Żadna z drużyn nie chciała chyba zakończyć tego pierwszego seta, a miała do tego kilka okazji. Szczęśliwy dla was to 8 setbol i pewniej wyszliście na drugiego seta.

Jak widać Olsztyn lubi grać długie sety. W ostatnim spotkaniu u siebie z Zawierciem tie – break grali do 29 piłek, ale zwycięsko dla siebie. Z nami też chcieli pograć ale tym razem się nie daliśmy. I nie ważne czy to 8, 10 czy 12 – ty set bol , ważne że był nasz.

Wyszliście na to spotkanie bardzo pewni siebie, co było widać już od pierwszej piłki. Postawiliście swoje warunki gry, do których musiał się dostosować przeciwnik. Nie było w waszej głowie śladu przegranej w Rzeszowie?

– O to chodzi, aby szybko zapomnieć o porażce, wyciągnąć wnioski i skupić się na kolejnym meczu. Spotkanie z Olsztynem zaczęliśmy rewelacyjnie i oddaliśmy przeciwnikowi to co straciliśmy u nich. Cieszy nas to zwycięstwo i to, że przegrana w Rzeszowie nie została w naszej głowie.

28.02 rewanż z Berlin Recycling Volleys w Lidze Mistrzów. Pierwsze spotkanie u was wygrane 3:0. Jedziecie do Berlina jako faworyci?

– Ciężko powiedzieć, bo drużyna z Berlina jest dobrym zespołem u siebie i to jest jej przewaga – własnego boiska i nie będzie to łatwy mecz. Musimy się spiąć i zrobić co do nas należy.

Kolejny waszym rywal w PlusLidze, to Cuprum Lubin z którym pewnie wygraliście 3:0 u siebie. Jak podejdziecie do tego spotkania?

– Po Berlinie wracamy i 4.03 mamy spotkanie w Lubinie, także będzie mało czasu na regenerację i przygotowanie do tego meczu. Ale podejdziemy do tego spotkania bardzo profesjonalnie i nie odpuścimy.

Przed wami trudny czas bo gra w PlusLidze i Lidze Mistrzów, każde spotkanie to gra o wszystko. Czy czujecie już zmęczenie?

– Tych spotkań jest dość sporo i są one bardzo trudne, ale wiedzieliśmy na co się piszemy i nie usprawiedliwia nas, że coś boli – bo walczymy o każdą piłkę.