Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 15.10.2014, godz. 11:34. Autor: Redakcja Siatkowka24.pl

Brazylijska demolka na raty w meczu o brąz. Gospodynie poza podium….

Brazylijskie siatkarki zdobyły brązowy medal rozgrywanych we Włoszech Mistrzostw Świata. Canarinhos pokonały w „małym finale” gospodynie 3-2. Siatkarki obu ekip zafundowały jednak kibicom istną wojnę nerwów. Włoszki uciekły spod brazylijskiego topora i przegrywając dwie pierwsze partie podniosły się doprowadzając do TB, w którym jednak Brazylijki dopełniły dzieła i sięgnęły po medal „pocieszenia”.

Niedzielne spotkanie „wielkich przegranych” starć sobotnich można podzielić na 3 fazy. Dwie pierwsze partie Włoszki grały niezwykle nerwowo- psuły zagrywkę, nie kończyły pierwszego ataku, gra z kontry nie istniała niemal zupełnie (17% skuteczności). Canarinhos natomiast w elementach tych nie zawodziły, a wszystkie słabe strony rywalek obnażały przy każdej nadarzającej się okazji. W obronie brylowała brazylijska libero, a Fe Garay była nie do zatrzymania w kontrze. Nadzieje na poprawę dramatycznego obrazu gry siatkarek Italii rozbudziła Valentina Diouf, jednak sama, bez wsparcia koleżanek nie była w stanie podciągnąć postawy całego zespołu. Tylko za jej sprawą Włoszki nawiązały walkę w drugiej partii do stanu 11-11 (Diouf zdobyła 8 punktów), ale na tym się skończyło. Blok Dani Lins rozpoczął fantastyczną serię siatkarek Ze Roberto. Bezbłędna była Jaquelline, a ekspertem od piłek sytuacyjnych stała się Fe Garay (11:13; 11:16). Skuteczność straciła z kolei Diouf, a gra Włoszek wyglądała wprost tragicznie. Dokonywane przez Marco Bonitę rotacje w składzie nic nie zmieniły i jego ekipa stanęła pod ścianą (0-2 w setach) po zaledwie 50 minutach gry.

Ożywienie i poprawę gry włoskiej ekipy przyniosły dopiero dwie kolejne odsłony. W trzecim secie do powracającej na wysoki poziom w ataku Diouf dołączyła Caterina Bosetti, dzięki czemu gospodynie mogły nawiązać z Brazylijkami walkę na poziomie. Poza znakomitą postawą włoskich liderek, udało się znaleźć sposób na Fabianę- wszystkie te czynniki przyczyniły się do naruszenia nieomylności Canarinhos i wygrania seta. Znakomity początek 4 partii siatkarek z Ameryki Południowej (6-2), na niewiele się zdał, bowiem w bloku znakomicie zaczęła się spisywać Cristina Chirichella, a dzieła w ataku dopełniały Diouf i Bosetti doprowadzając do TB. W nim jednak Brazylijki powróciły na właściwe tory. Zdemontowane zostało włoskie przyjęcie, przez co odrzucone od siatki Diouf i Bosetti nie były w stanie się przebić. W ekipie Canarinhos natomiast Jaquelline i Sheila były nieomylne, a zabójcza kontra na 15-7 Fe Garay zamknęła cudowne widowisko „małego finału” dając upragniony medal ekipie brazylijskiej.

Canarinhos po raz kolejny zakończyły Mistrzostwa Świata z medalem, ale po raz kolejny nie z tym jaki był ich celem. Aby dołożyć do cennej kolekcji brakujące złoto z Mundialu będą musiały poczekać kolejne 4 lata.

Wynik meczu o brąz: Brazylia def. Włochy 3-2 (25-15, 25-13, 22-25, 22-25, 15-7)

Kategorie

Mistrzostwa Świata (k) Reprezentacja żeńska

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka