Siatkówka na Siatkowka24.pl
Opublikowano 13.02.2017, godz. 21:52. Autor: Klaudia Staniek

Bez przełamania w Częstochowie. Podopieczni Jakuba Bednaruka z pełną pulą punktów

Ostatni pojedynek w ramach 21.kolejki PlusLigi zakończył się zgodnie z przewidywaniami, bowiem podopieczni Jakuba Bednaruka w czterech setach ograli siatkarzy AZS-u Częstochowa.

Premierowe akcje pierwszej odsłony toczyły się w rytm zaciętej i wyrównanej walki po obu stronach siatki. Z czasem jednak siatkarze AZS-u Częstochowa zaczęli się rozpędzać, a ich punktowa szarża rozpoczęła się od dwóch udanych akcji blokiem (10:8). Kolejne wydarzenia na boisku zdominowała ekipa gospodarzy, która wykorzystując moment dekoncentracji rywala, a także wszystkie swoje szanse, pewnie i bardzo skutecznie powiększała swoją przewagę (18:13). Tak dużego dystansu do swojego przeciwnika warszawiacy nie zdołali już odrobić, gdyż podopiecznych Michała Bąkiewicza nie wybiła z rytmu nawet kontuzja Michała Szalachy, którego ostatecznie na boisku zastąpił Oleksandr Grebeniuk. W efekcie częstochowianie dość pewnie ograli ekipę Jakuba Bednaruka w pierwszym secie 25:16.

Z perspektywy gości, druga partia spotkania dobrze rozegrała się dla zespołu ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej, którzy po ponownej zaciętej walce w pierwszym fragmencie tej odsłony, zaczęli osiągać coraz to większą przewagę punktową (14:12). Mimo, iż siatkarze Michała Bąkiewicza nieustannie starali się nawiązać walkę ze swoim przeciwnikiem, zbliżając się do niego na punkt straty, (19:18) to jednak warszawiacy nie pozwolili wydrzeć sobie zwycięstwa w tej partii. Podopieczni Jakuba Bednaruka dopełnili dzieła i po udanych akcjach ze środka pola, pewnie wygrali tego seta 25:18.

Kolejna odsłona tego pojedynku była najbardziej emocjonująca ze wszystkich setów, której potwierdzeniem była bardzo zacięta końcówka. Najpierw jednak obie drużyny prowadziły ze sobą wyrównany pojedynek, wymieniając się skutecznymi atakami. Mimo, iż siatkarze ze stolicy w pewnym momencie wysunęli się na prowadzenie (20:17) to jednak gospodarze błyskawicznie straty odrobili i doprowadzili do remisu. Bardzo emocjonująca końcówka ostatecznie jednak zakończyła się zwycięstwem przyjezdnych, którzy na czele z Michałem Filipem i Łukaszem Łapszyńskim przechylili szalę wygranej na swoją korzyść.

Czwarta partia była przede wszystkim postawieniem przysłowiowej „kropki nad i” w tym spotkaniu przez zespół z Warszawy. Podopieczni Jakuba Bednaruka z każdą kolejną akcją nadawali swój rytm pojedynkowi, którego częstochowianie nie byli w stanie przełamać. Mimo, iż siatkarze AZS-u Częstochowa starali się walczyć to jednak ich upór i determinacja nie pomogły, gdyż rozpędzony zespół ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej ostatecznie sięgnął po upragnione trzy punkty w tym meczu.

AZS Częstochowa – ONICO AZS Politechnika Warszawska 1:3 (25:16, 18:25, 28:30, 22:25)

AZS Częstochowa: Moroz, Szalacha, Buniak, Szymura, Janus, Kowalski T., Kowalski A. (libero) oraz Grebeniuk, Polański, Buczek, Szlubowski

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Samica, Filip, Łapszyński, Firlej, Wrona, Kowalczyk, Olenderek (libero) oraz Kwolek, Mikołajczak, Smoliński

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Cerrad Czarni Radom

  PlusLiga

  3:0 25:19, 25:21, 25:22
  Aluron Virtu Warta Zawier

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka