Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 01.12.2017, godz. 23:11. Autor: Karolina Wólczyńska

Bartosz Mariański: Nie pomógł Spodek, nie pomogły Szopienice.

Po nieudanych trzech kolejkach Plusligi nie krył rozczarowania zawodnik GKS-u Katowice – Bartosz Mariański. Libero ma nadzieję, że w jutrzejszym spotkaniu w Jastrzębiu odbudują się i wrócą do swojej dobrej gry. Jak sam zawodnik przekonuje przed nimi trudne starcie na wyjeździe. Podopieczni Marka Lebedewa zwyciężyli w środę Czarnych Radom 3:0 i w o wiele lepszych humorach zmierzą się ze swoimi gośćmi z Katowic.

Za Wami kolejny przegrany mecz. Zaczyna się robić z tego seria. Jakie macie nastroje przed nachodzącym meczem w Jastrzębiu?

Nastroje na pewno nie są ciekawe. Za nami kolejne spotkanie bez wygranego seta. Nie ma się co oszukiwać, zagraliśmy źle trzeci mecz z rzędu. Nastroje nie mogą być inne jak bardzo średnie, ale trzeba szybko o tym zapomnieć i szykować się do następnego spotkania w Jatrzębiu.

Przed meczem byliście stawiani w roli faworyta, atutem miała być też własna hala, mimo wszystko nie udało pokonać dobrze dysponowaną drużynę z Zawiercia.

Szkoda, wielka szkoda. Myśleliśmy, że może w Szopienicach odbudujemy się, do tej pory nie przegraliśmy tu ani jednego spotkania w tym sezonie, ale nie udało się wywalczyć nawet punktu w tym starciu. Nie pomógł Spodek, nie pomogły Szopienice. Musimy wrócić do naszej dobrej gry już na wyjeździe.

Po meczu w Spodku Karol Butryn mówił, że te krótkie przerwy między kolejkami Plusligi mogą dobrze wpłynąć na Wasz zespół. Niestety na razie nie widać efektów.

Dokładnie. Początkowo graliśmy mecz za meczem i szło nam lepiej. Teraz mamy tydzień czasu na szybki odpoczynek i przygotowania do kolejnego spotkania. Ale to my musimy się wziąć w garść, nasza gra nie wygląda ciekawie. Mamy nadzieję, że w Jastrzębiu się odbijemy od tego dna.

Jak myślisz, co może być przyczyną tych porażek?

Dużo błędów własnych z naszej strony, czy to na zagrywce, czy jakieś na boisku w komunikacji. Szkoda, bo zagrywka zawsze była naszym atutem. Tym razem coś w tym elemencie nam szwankuje i nie możemy się wstrzelić, a jak wiadomo, to jedno z najważniejszych ogniw siatkówki i bez tego trudno nawiązać jakąkolwiek walkę. Utrudniając rywalom przyjęcie swoim trudnym serwisem, zawsze byliśmy w stanie ustawić szczelny blok. Dzisiaj to nasi przeciwnicy przyjmowali w punkt, rozgrywający mógł się pobawić na boisku, a zawodnicy na pojedynczym bloku z łatwością kończyli, my w obronie niewiele mogliśmy zrobić.

Może czymś Was gracze z Zawiercia zaskoczyli?

Nie, byliśmy dobrze przygotowani do tego spotkania. Z naszej strony niewiele nam dzisiaj wyszło, nie ujmując niczego rywalom. My nie mamy gwiazd w swoim składzie, musimy stanowić jedną całość, być drużyną, ale trzeci mecz z rzędu nam to nie wychodzi. Chyba musimy ze sobą porozmawiać wewnętrznie. Coś trzeba z tym zrobić, by zatrzymać tę już wystarczająco długą serię porażek.

W poprzednim sezonie GKS był tym beniaminkiem, który zbierał pochwały za dobrą grę w obronie, zagrywce. Obecnie zachwycamy się Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Jak Ty oceniasz ich zespół?

No dokładnie. Mówi się, że to beniaminek, ale tak naprawdę w składzie są zawodnicy, którzy grali na wielu parkietach.. i plusligowych, i innych. Klub ściągnął libero z Japonii, gdzie wiadomo, szkolą bardzo dobrych graczy, szczególnie w obronie. Pracują nad tym elementem z pewnością dużo na treningach, a my musimy się tego nauczyć.

W takich trudnych momentach pojawiają się pewnie zapytania o swoją grę. Jakie cele stawiasz sobie po ostatnich porażkach?

Na pewno muszę poprawić grę w obronie, w przyjęciu czuję bardzo dobrze. Muszę się indywidualnie nad tym skupić i dużo poświęcić czasu na treningach. Jednak naszym priorytetem są cele drużyny. Musimy wrócić do gry jak najszybciej.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka