Zdj. Dariusz Cupiał
Opublikowano 28.11.2017, godz. 20:46. Autor: Renata Folta

Bartosz Bednorz – Jesteśmy zespołem, który nie lekceważy żadnego przeciwnika

Po wygranej z MKS-em Będzin, Skra Bełchatów wywiozła z Sosnowca 3 punkty i po 11 spotkaniach umocniła się na fotelu vice lidera ligowej tabeli – mając na swoim koncie 27 punkty. W sobotnim  spotkaniu pokazali nie tylko swoją klasę, technikę, siłę ale to wszystko co powinna posiadać drużyna z czołówki tabeli. Nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i wygrali spotkanie 0:3 (17:25, 14:25, 21:25).

Wywieźliście z Sosnowca 3 punkty. Jak to spotkanie oceni najlepszy siatkarz tego spotkania?

Tak, cieszymy się z tego ogromnie. Przyjechaliśmy tu bardzo skoncentrowani, bo wiedzieliśmy, że to trudny teren i konsekwentnie wykonywaliśmy zalecenia od trenera. Po spotkaniu trener był bardzo zadowolony, bo wszystko wypadło perfekcyjnie – ponieważ cały czas kontrolowaliśmy wynik.

Zobaczyliśmy Waszą koncertową grę w każdym elemencie, rozpoczynając od zagrywki, obrony, blokach na siatce i asach kończąc. Jednak w trzecim secie, przeciwnik poderwał się do walki i przez pewien czas w punktacji dotrzymywał Wam kroku.

Zdajemy sobie sprawę, że ta 10 – minutowa przerwa czasami dekoncentruje zespół, który w spotkaniu prowadzi w dwóch setach i może ona odmienić przebieg spotkania. Wychodząc ponownie na parkiet musimy być w 100 % skoncentrowani. Będzin po tej przerwie nie miał nic do stracenia, zagrał ryzykownie na zagrywce i zaczęło im to wychodzić, ale w połowie seta to my znowu wyszliśmy na prowadzenie, wypracowaliśmy sobie przewagę i konsekwentnie doprowadziliśmy do końca set, a w konsekwencji do końca całego spotkania.

Widać, że dobrze w tym spotkaniu czułeś się na zagrywce, a ta hala nie należy do ulubionych.

Jest to trudna hala i cieszę się, że udało nam się tutaj dobrze grać zagrywką, a i też mieliśmy kilka asów, bo tu zazwyczaj mamy z tym problem. To hala cały czas zaskakuje, nawet tych zawodników, którzy nie raz już tu grali.

Zapytam jeszcze o ostatnie spotkanie u siebie z Zawierciem. Beniaminek nie przestraszył się klasowego przeciwnika i pokazał, że potrafi walczyć?

–  Jesteśmy zespołem, który nie lekceważy żadnego przeciwnika. Zawiercie postawiło się nam bardzo mocno, ale prawdziwy zespół poznaje się nie po tym jak zaczyna a jak kończy, więc wygraliśmy u siebie 3:0.

Przed wami gorący okres. Spotkania i walka nie tylko w lidze na swoim podwórku, ale też rozpoczynają się spotkania w Lidze Mistrzów, zaraz Klubowe Mistrzostwa Świata, a w styczniu walka o Puchar Polski. Czy macie jakiś określony cel i tytuł jaki chcecie zdobyć, czy walczycie o wszystko?

Jesteśmy tak ambitnym zespołem, że będziemy się przygotowywać do każdego turnieju. Za nami dwa dni wolnego w trakcie których myśleliśmy o tym aby wygrać każde spotkanie. Zacznie się nam mocne granie z mocnymi przeciwnikami. Nie będzie łatwo ale wierzymy, że damy radę.  My jak i Zaksa będziemy w tym sezonie odbiegać od pozostałych drużyn – tak mówią wszyscy- więc dobrze, że mamy tak mocny i zgrany zespół, oraz fantastyczną atmosferę w drużynie. I tylko trzeba sobie życzyć aby tak było do końca.