Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 24.10.2017, godz. 22:24. Autor: Renata Folta

Baczyn Cap Zagórski Turniej Siatkówki 2017

W ostatnią niedziele gościliśmy na turnieju Baczyn Cap Zagórski Turniej Siatkówki 2017 w Sosnowcu. Turniej został zorganizowanym dla amatorskich drużyn z województwa Śląskiego. 

Do tegorocznej imprezy zgłosiło się 15 drużyn, z czego na parkiecie mogliśmy zobaczyć 12 drużyn, które rywalizowały ze sobą w trzech grupach:

Grupa A: PVK SOSNOWIEC, TORPEDO TYCHY, DOBRE MIESZKANIE VT

Grupa B: PLATFORMA CZELADŹ, MALOCCHIO TEAM BĘDZIN, PÓŁ LITRA NA ŁEB CZELADŹ, 4 FUN SOSNOWIEC

Grupa C: BDK ZAGÓRZE, TKKF GWIEZDNA, ZAJEFAJNI ZAGÓRZE, 6-ZER MYSZKÓW, MS TEAM MYSŁOWICE

Każde spotkanie rozgrywane było do 2 wygranych setów, a każdy set do 20 punktów, w przypadku remisu w setach był rozgrywany tie-break do 10 punktów.

Do ścisłego finału dotarły 3 bardzo mocne zespoły, których dopiero zmagania w tie break-u zdecydowały o miejscach na podium. 

I Miejsce – DOBRE MIESZKANIE VT , w składzie: Michał Stroisz, Paweł Mielczarek, Marcin Matuszek, Karol Pachołek, Konrad Kret, Mateusz Tutak, Mateusz Gąsiorowski, Michał Sputo, Tomasz Patrak, Patryk Zieliński, Krzysztof Sałata oraz Dawid Domagała

II Miejsce – TTKF GWIEZDNA ZAGÓRZE

III Miejsce – 4 FUN SOSNOWIEC

Nagrody MVP otrzymali:

Mateusz Tutak (Dobre Mieszkanie Volley Team)
Adrianna Góralska (4 FUN)
Marcin (TKKF Gwiezdna)

Wśród fundatorów nagród dla uczestników turnieju były dwa zespoły z PlusLigii – Jastrzębski Węgiel, który ufundował koszulki, a GKS Katowice  – przekazał piłkę z podpisami zawodników, którą otrzymał zespół 6-ZER z Myszkowa za postawę Fair play.

Skąd wziął się pomysł na organizację takiego turnieju i dlaczego własnie siatkówka? Sam gram jako amator w siatkówkę i chciałem zorganizować jakiś turniej dla ludzi, którzy również amatorsko uprawiają ten sport – mówi organizator turnieju Adam Kruk. Zainteresowanie tym sportem w naszym rejonie jest bardzo duże. Wiele grup amatorskich wynajmuje sale w szkołach i spotyka się, aby pograć wspólnie ze znajomymi. Chciałem aby osoby, które nie mają możliwości pojawienia się na lidze amatorskiej siatkówki, od czasu do czasu zakosztowali mocy jaką daje rywalizacja. 

Wśród nagród jakie mogli uczestnicy turnieju zdobyć, były też ufundowane przez dwa zespoły z PlusLigi. Jak to się udało? Żyjemy w ciężkich czasach, gdzie do klubów i sponsorów ustawiają się długie kolejki. Ja tylko sygnalizowałem, że coś takiego organizuje i udało się. Fajnie, że mogłem pozyskać nagrody, które były ciekawym uzupełnieniem pucharów i statuetek MVP.

O wrażenia po turnieju zapytaliśmy zwycięzców Dobre Mieszkanie VT  – Bardzo fajna impreza. Długo się zbieraliśmy aby podjąć decyzję o udziale w takim turnieju. Konkurencja była duża i od razu wygrana. A co Wam dało zwycięstwo – Dało nam satysfakcję i motywację do tego, aby brać udział w kolejnych tego typu turniejach. W lecie zapewne będzie to piłka plażowa. A u kogo lub gdzie będzie stał ten puchar? – Chyba będziemy walczyć o to u kogo on będzie stał, ale myślimy, że się dogadamy.

Tagi

Kategorie

Inne

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka