Opublikowano 26.11.2014, godz. 10:23. Autor: Redakcja Siatkowka24.pl

Awans MKS Tauron Dąbrowy Górnicza do 1/8 Pucharu CEV

Zdecydowanymi faworytkami tego meczu były reprezentujące Polskę w Pucharze CEV zawodniczki MKS Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza. W pierwszym meczu podopieczne Serramalery pewnie pokonały Dynamo Bukareszt 3:1 i do awansu dąbrowiankom brakowało tylko 2 wygranych setów.

Już pierwszy set pokazał, że nie będzie to łatwa przeprawa dla polskiego klubu. Na pierwszej przerwie techniczne rumuńskie zawodniczki schodziły prowadząc dwoma punktami. W dalszej części seta dąbrowianki stanęły, co wykorzystały znakomicie Rumunki, zwiększając prowadzenie na drugiej przerwie technicznej do 5 punktów. Dąbrowianki nie podniosły się już do końca seta i ostatecznie przegrały pierwszą partię do 19.

Następne dwa sety to już pokaz sił dąbrowianek. Początek drugiego seta nie zapowiadał wcale sukcesu. Rumunki na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:5, jednak po krótkim odpoczynku MKS wziął się za odrabianie strat i już po chwili gospodynie wyszły na prowadzenie, którego już nie oddały. Na drugiej przerwie Dąbrowa prowadziła aż 5 punktami, ogromną przewagę Zagłębiaczki zachowały do samego końca i wygrały do 18.

Początek trzeciego seta również przebiegał pod dyktando przyjezdnych (6:8), jednak analogicznie do poprzedniego seta dąbrowianki zebrały się w sobie i już na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:10. Z ogromną przewagą dąbrowianki wygrały tego seta do 15.

Po tak pewnych zwycięstwach w dwóch setach z rzędu niemal wszyscy zgromadzeni w hali byli pewni, że czwarty set będzie ostatnim. Jednak Rumunki, które już były świadome przegranego awansu ambitnie walczyły i zasłużenie wygrały w tej odsłonie. Przewaga pojawiła się już na początku (5:8). Po przerwie technicznej do głosu wróciły dąbrowianki (11:10), a na drugiej przerwie prowadziły nawet 16:14. W końcówce inicjatywę ponownie przejęły przyjezdne i ostatecznie wygrały seta do 22.

Ostatni set w tym meczu, to popis tylko jednej drużyny, MKS Tauron Banimex Dąbrowa Górnicza pewnie wygrał w tym secie 15:4.

Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Dynamo Romprest Bukareszt 3:2 (19:25, 25:18, 25:15, 22:25, 15:4)