Opublikowano 04.01.2017, godz. 18:03. Autor: Dominika Perykasza

Asseco Resovia Rzeszów zagra w 1/4 finału Pucharu Polski!

Mecz 1/8 finału Pucharu Polski rozegrany pomiędzy Asseco Resovią Rzeszów a Indykpolem AZS-em Olsztyn w trzech setach padł łupem rzeszowian.

Spotkanie o wiele lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy już od pierwszego gwizdka zaczęli budować sporą przewagę nad przyjezdnymi (5:1). Sytuacja nie zmieniła się w późniejszym czasie i ciągle to Resovia dyktowała warunki gry, przede wszystkim za sprawą dobrze funkcjonującej zagrywki, z którą nie radzili sobie olsztynianie. Indykpol nie zagroził w tej partii „Pasom”, którzy pewnie zgarnęli ją na swoje konto, wygrywając 25:19.

W drugiej odsłonie pomiędzy rzeszowianami a gośćmi nie było już tak znaczącej różnicy; Indykpol szybko niwelował ewentualne straty, a także wychodził na niewielkie prowadzenie. Mniej więcej w połowie seta gospodarze zaczęli odbiegać od wyniku, który wymykał się spod kontroli olsztynian. Podopieczni Gardiniego usiłowali jeszcze zmienić sytuację na własną korzyść, notując skuteczne akcje, jednak ostatecznie partia padła łupem Resovii.

Od początku trzeciego seta spisywał się zespół z Rzeszowa, który powiększał przewagę nad olsztynianami. Dwoma asami serwisowymi „poczęstował” gości Dryja i rzeszowianie mieli już pięć punktów rezerwy. Wszystko wskazywało na to, że Resovia dość szybko zakończy to spotkanie, bowiem prowadziła już 20:12, jednak Indykpol zdołał doprowadzić do zaledwie oczka różnicy pomiędzy drużynami (23:22). Atak Ivovićia oraz zagrywka Możdżonka dały gospodarzom pełne zwycięstwo.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:19, 25:21, 25:22)

RESOVIA: Nowakowski, Ivović, Rossard, Drzyzga, Schmitt, Możdżonek, Wojtaszek (l)

INDYKPOL: Woicki, Pliński, Zniszczoł, Włodarczyk, Śliwka, Hadrava, Żurek (l)