Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Natalia Grabarczyk
Opublikowano 13.02.2018, godz. 21:29. Autor: Karolina Wólczyńska

Artur Ratajczak: Przegrane mecze niczego nie budują.

Dzisiaj nie udało się wygrać, ale postawa MKS-u buduje morale na przyszłość.

Nie, nie buduje. Przegrane mecze niczego nie budują, tylko wygrane. Bardzo chcieliśmy dzisiaj zwyciężyć, pokonać GKS Katowice najlepiej za trzy punkty. Niestety to się nam dzisiaj nie udało. Ten mecz na pewno nam nie wyszedł tak, jakbyśmy sobie tego życzyli.

Te różnice dziś były niewielkie, o wygranych setach decydowały końcówki poza drugą partią.

Graliśmy dzisiaj dobrą siatkówkę. Szarpiemy. Na 6:2 w tie-break’u mamy do wykorzystania piłki, z których zupełnie nie korzystamy. Później też nie jesteśmy w stanie ich skończyć, zdobyć punktu w najważniejszym momencie. Gieksa to zauważyła i potrafiła te decydujące akcje rozstrzygnąć na swoją korzyść.

Mimo porażki Pan z bardzo dobrej strony pokazał się w tym spotkaniu.

Nie ma to żadnego znaczenia. Mamy tylko jeden punkt po dzisiejszych derbach, a nie trzy jak sobie zakładaliśmy. Co to ma za znaczenie, czy ktoś dobrze czy źle zagrał? Dla mnie wynik na tablicy jest jasny – 3:2 dla GKS-u Katowice i tylko to się liczy.

Przed meczem była jakaś szczególna mobilizacja w związku z derbami?

Zawsze przed meczem jest mobilizacja. Graliśmy przed własną publicznością. To dla nich rozgrywaliśmy to spotkanie. Dziś licznie nas dopingowali, a my przegraliśmy. Na pewno nie jestem pocieszony. Choć momentami gra wyglądała w porządku, przyzwoicie, to umówmy się – gra się po to, żeby wygrywać, a nie po to, by grać w miarę ok.

I Wy, i Gieksa popełniliście dziś bardzo dużo błędów na siatce.

Były błędy. Siatkówka jest grą błędów, kto popełnia ich mniej, wygrywa. Dziś to akurat Gieksa wytrzymała w końcówkach i zwyciężyła, choć łatwo boiska nie sprzedaliśmy. Rywale dobrze zagrali blokiem i w zagrywce. Wywożą z Sosnowca dwa punkty. Co mogę więcej powiedzieć? Gratulacje dla naszych przeciwników.

W kolejnym spotkaniu podejmujecie Trefl Gdańsk. To Pana poprzedni klub.

Tak, to mój wcześniejszy klub. Wszyscy przygotujemy się do tego meczu tak samo jak do meczu z Katowicami. Będziemy chcieli wygrać to spotkanie. Na pewno jest to bardzo trudny przeciwnik. Moim zdaniem ta drużyna ma szanse na medal, jeżeli sama to wytrzyma. Wiemy, że nie będzie łatwo. A to, jak mecz będzie wyglądał, pokaże przyszłość.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka