Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. A. Grabski
Opublikowano 10.03.2018, godz. 11:33. Autor: Karolina Wólczyńska

Adrian Stańczak: Warto inwestować w równych graczy

Jak ocenisz dzisiejsze spotkanie?

Nerwowe. Widać, że każdej z drużyn zależało na zwycięstwie. Cieszymy się, że po dwóch przegranych setach, potrafiliśmy wrócić do gry i ostatecznie wygrać ten mecz. Trzeba się cieszyć, bo rywal przyjechał w pełni zdeterminowany, by zdobyć punkty, po zwycięstwo właściwie. O ile w pierwszych dwóch setach ta gra układała się po ich myśli, to w kolejnych potrafiliśmy to zmienić, przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Mecz ostatecznie wygraliśmy i cieszymy się z dwóch punktów. Może nie będę wypowiadał się na temat gry, bo bo to najlepiej na chłodno ocenić. Natomiast jestem zadowolony z wyniku. Nawet po gorszej grze zespołu patrzę pozytywnie na miniony pojedynek.

Ten mecz chyba rozpoczął się dla Was w momencie wejścia zmienników na boisko, czyli po drugim secie.

To jest akurat fajne, że dysponujemy całą czternastką zawodników gotowych do gry. Każdy może zastąpić kolegę i podtrzymać czy też bardziej poprawić poziom gry naszej drużyny. Z tego należy się cieszyć i to pokazało właśnie, że warto inwestować w równych graczy.

Przejdźmy do końcówki trzeciego seta. Myślę, że po sezonie wszyscy się ze mną zgodzą, że jesteście mistrzami horrorów.

To się należy cieszyć. Tylko jeszcze gdyby te horrory zawsze kończyły się happy-endem dla nas. (śmiech) To będzie pięknie.

Dziś nagroda MVP zasłużenie poszła w ręce Rafała Sobańskiego, zgodzisz się ze mną?

Zasłużenie, czy nie, to nie mnie to oceniać. Cieszy mnie bardziej postawa zmienników, jak i tych grających na co dzień w pierwszej szóstce. Generalnie, jestem zadowolony z faktu, że zmiennicy też mogą sobie fajnie pograć. Trudne pytania zadajesz. (śmiech) Ale spokojnie. Pochwała należy się całemu zespołowi. Indywidualnie rzeczywiście Rafał zagrał fenomenalnie. Jednakże cała ekipa zasłużyła na gratulacje, bo to było trudne spotkanie. Potrafiliśmy jednak wrócić z dalekiej podróży i odnieść zwycięstwo. Na początku walczyliśmy sami ze sobą, a później już z przeciwnikiem, który dzisiaj naprawdę zagrał świetny mecz.

Przed Wami teraz maraton. W środę Zaksa, w piątek Skra. To chyba te spotkania z tych, w których nie macie nic do stracenia?

Na pewno będzie trudno. Liga jednak pokazuje – każdy z każdym może grać, ale musi zostawić na boisku kawał serducha. Taki jest sport. Cieszymy się, że możemy grać, jak i z tego, że przed nami są jeszcze mecze, które możemy zwyciężyć. Gdybyśmy kierowali się tabelą Plusligi, jednoznacznie można by stwierdzić, że nie mamy czego szukać. Natomiast często to wychodzi różnie na boisku. Dlatego wyjdziemy na te pojedynki w pełni zmotywowani, z jasnym celem.

Jesteśmy już bliżej końca sezonu. Czy dzisiaj Wasze cele pokrywają się z tymi z jego początku?

No tak, już dawno minęliśmy półmetek rozgrywek. Cele? Wiadomo, w każdym meczu chcemy pokazywać się z jak najlepszej strony, ile możemy, to wygrać. Zobaczymy, jak to wyjdzie w następnych kolejkach.

Co chcesz poprawić w swojej grze jeszcze w tym sezonie?

Och, to bardzo trudne pytanie albo w zasadzie banalnie łatwe. Najlepiej, to chciałbym wszystko przyjmować w punkt. Na mojej pozycji mam silną konkurencję. Właściwie każdy gracz w dalszym ciągu bije się o wyjściową szóstkę, więc między nami jest duża rywalizacja. To pokazuje tę wcześniej wspomnianą równość zespołu. Ktokolwiek by wszedł z kwadratu, może zagrać na wyśmienitym poziomie. Dlatego warto podkreślić, że GKS dysponuje równym składem. Na pewno też jesteśmy drużyną, bo nikt na nikogo się nie obraża, a walczy i mierzy w tym samym kierunku.

Czego życzyć Waszej drużynie?

Szczęścia, zdrowia i spokoju. To chyba tyle.

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Rosja

  Final Six

  3:1 25:18, 25:23, 22:25, 25:17
  Polska

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka