Siatkówka na Siatkowka24.pl
Zdj. Renata Folta
Opublikowano 23.08.2017, godz. 18:07. Autor: Renata Folta

Adrian Stańczak – Cieszę się że stworzyliśmy prawdziwą drużynę i wierzę, że kolejny sezon może być równie udany

Adrian Stańczak z klubem z Górnego Śląska związany jest od sezonu 2016/17. W poprzednim sezonie pod skrzydłami Piotra Gruszki – GKS Katowice jako beniaminek zajął w całej klasyfikacji 10. miejsce. 

Wraz z miastem Katowice, Wasz klub również promuje Mistrzostwa Europy 2017.

Bardzo się cieszymy, że możemy przed mistrzostwami spotkać się z kibicami. Chcemy razem z nimi wspólnie mocno dopingować naszym reprezentantom i mocno trzymać kciuki za ich zwycięstwa. Cieszymy się, że jako klub możemy wziąć udział w tym wydarzeniu, fajnie wyjść do ludzi i cieszyć się razem z nimi. Chcemy im pokazać to co na co dzień robimy – my siatkarze, bo robimy to co kochamy, a też chcemy się odwdzięczyć kibicom, którzy na co dzień przychodzili i będą przychodzić na nasze ligowe mecze.

Za Wami bardzo udany sezon, w którym jako beniaminek zajęliście 10 miejsce. W tym sezonie poprzeczka zostanie postawiona znacznie wyżej?

– Poprzedni sezon był dla naszego klubu z Katowic bardzo udany. Cieszę się że stworzyliśmy prawdziwą drużynę, kolektyw, który pozwolił nam na sprawienie niespodzianki zarówno kibicom, jak i nam. Sporo ludzi podchodzi do nas i nam gratuluje za atmosferę i grę jaką stworzyliśmy. Chcemy ją utrzymać przez kolejny sezon i zachęcić do kibicowania nam. Chcielibyśmy grać jak najlepiej, pot który wylewamy na treningach, będzie miał przełożenie w meczach.

Jesteście już po urlopie. Czy baterie naładowane przed kolejnym sezonem?

– Baterie naładowane, jest głód siatkówki. Teraz ciężko pracujemy na siłowni, niedługo wejdziemy na typowo siatkarskie treningi na hali, i nie możemy się już doczekać startu w ligowych zmagań. Wierzę, że kolejny sezon będzie równie udany, jak nie lepszy.

Nie jesteście jeszcze w komplecie. Brakuje najważniejszego ogniwa – trenera Piotra Gruszki.

– Brak Trenera Piotra Gruszki w niczym nie przeszkadza, aby dobrze i ciężko trenować. Każdy z zawodników ma duży wkład w budowaniu zespołu. Do powrotu Piotra Gruszki treningi mamy pod okien drugiego trenera , który nam nie pobłaża. 

Macie już założony cel na ten sezon?

– Jeszcze takiego celu nie mamy. Każdy z nas ma swoje ambicje i chcemy grać bardzo dobrą siatkówkę i przy tym wygrywać. 

Tagi

Kategorie

PlusLiga

Zobacz również:

Galeria

Ostatnie wyniki

 • Polska

  Liga Narodów

  3:0 25:20, 25:18, 25:21
  Korea Południowa

Patronat medialny

 • logoBedzinPoziom
 • logo_proj_plaz1
 • logo_ksps
 • logo-plaża

Współpracujemy z:

 • mecz gwiazd 1
 • partnerzy_sportklub

Współpracowaliśmy z:

 • BBTS
 • partnerzy_fortuna
 • partnerzy_sklepsiatkarza
 • ix_memorial_ambroziaka