Opublikowano 27.02.2018, godz. 10:10. Autor: Renata Folta

Adrian Buchowski – Podniesiemy głowę do góry, bo to jeden mecz i walczymy dalej

Pewne 3:0 z Jastrzębskim Węglem u siebie, a w Jastrzębiu niestety porażka za 3 punkty. Jak to możemy wytłumaczyć?

– Dzisiaj można powiedzieć, że zasłużone zwycięstwo Jastrzębia, i o tym zaważył pierwszy set. Ta przegrana została nam w głowach i na kolejne sety już ciężko było nam wrócić. Myślę, że możemy mieć pretensje tylko do siebie. Podniesiemy głowę do góry, bo to jeden mecz i walczymy dalej.

W pierwszy secie mieliście jak dobrze liczę 7. set boli, których nie wykorzystaliście aby zakończyć seta na własną korzyść. Zabrakło chłodnej głowy, czy gwoździa w ataku?

Tak, było dużo okazji aby zakończyć pierwszego seta.  Zarówno po naszej stronie i po stroni Jastrzębia wyglądało to tak, jakby jedna i druga drużyna nie chciała szybciej zakończyć tego seta na swoją korzyść. Chyba chcieliśmy pokazać kibicom fajną końcówkę. Na pewno musimy te nasze spotkania przeanalizować, bo nie można podawać ręki przeciwnikowi. Myślę, że pretensje możemy mieć tylko do siebie.

Może zabrakło koncentracji i konsekwencji?

– Myślę, że musimy mieć większa koncentracje w końcówkach seta, bo to one decydują o wyniku. Można grać słabo całe spotkanie a końcówkę zagrać super i wygrać. Także powinniśmy być maksymalnie skoncentrowani gdy gra się o tak ważne punkty.

Piąty set z Zawierciem, chyba przejdzie do historii ligowych rozgrywek. Lubicie grać tak długie sety?

– No tak, w tym sezonie nam się to często zdarza, że są one aż tak długie. Jedyny wniosek jaki z tego musimy wyciągnąć to to, aby wrócić do wygrywania tych długich setów i mam nadzieję, że w tych następnych spotkaniach uda nam się je rozstrzygnąć na naszą korzyść.

W kolejnej kolejce gościcie u siebie Resovię, z którą w pierwszej rundzie przegraliście 3:0. Teraz gracie u siebie, na swojej hali i przed swoimi kibicami, gdzie czujecie się dużo mocniej. Tam postawicie swoje warunki, mimo tego, iż forma siatkarzy z południa idzie do góry?

– Zapewne nie będzie to łatwe spotkanie. Postaramy się podejść do niego bez presji i z chłodną głową. Resovia przyjedzie do nas, i to my będziemy grali u siebie, we własnej hali i ze wsparciem swoich kibiców. Myślę, że to nam pomoże i zrewanżujemy się za przegraną na Podpromiu.

Wracając jeszcze do meczu z soboty, to czym was zaskoczył Jastrzębski Węgiel?

– Dobrze zagrywali, wiele serwisów mieli ponad 100 na godzinę, gdzie my tą piłkę dogrywaliśmy na 3 metr albo zagrywką odrzucali nas od siatki. To zapewne zaważyło na wyniku.

Jak się gra pod skrzydłami Roberto Santilli?

Roberto jest doświadczonym szkoleniowcem, który ma swój system prowadzenia drużyny. Trzeba zobaczyć na wyniki jak to wygląda, bo idzie nam całkiem nieźle. Może gdzieś brakuje nam pojedynczych niuansów, żeby ten wynik był jeszcze lepszy. Mam nadzieję, że uda się nam to poprawić i wskoczyć do pierwszej 6-ki.

Jak oceniasz w tym sezonie system rozgrywek?

– Uważam, że  jest to najciekawszy sezon od wielu lat, bo tak naprawdę przez cały sezon jest o co grać. W poprzednich sezonach tylko cztery drużyny walczyły o medale w play-offach, a dziś tylko dwa pierwsze miejsca gwarantują grę w pół finałach a pozostałe zespoły walczą aby być w najlepszej szóstce. Myślę, że będą decydować nie tylko punkty ale też wygrane sety.

Też ciekawie jest na dole tabeli, bo każda drużyny z dołu tabeli muszą walczyć o to, aby nie wypaść z PlusLigii?

– Jest to gratka dla kibiców, bo drużyny grają o być albo nie być w PlusLidze.  Nikt nie chce się znaleźć na tych dwóch ostatnich miejscach i spaść do pierwszej ligii. Mecze grane z nożem na gardle nie należą do najłatwiejszych, dlatego bezpośrednie starcia o być albo nie być w lidze zapowiadają się bardzo interesująco.